Na co zwracać uwagę, kupując mikser ręczny?

0
1682

Sklepy z drobnym sprzętem AGD dysponują szeroką ofertą mikserów. Planetarne, z misą lub ręczne to tylko niektóre z nich. Dostępne są różne modele urządzeń, a wiele z nich ma szereg dodatkowych funkcji i akcesoriów. Dla wielu osób zakup miksera ręcznego okazuje się więc sporym wyzwaniem. Jak dokonać właściwego wyboru i na co zwracać uwagę, kupując tego rodzaju sprzęt AGD?

Mikser to urządzenie niezastąpione w prawie każdej kuchni. Bez niego trudno wyobrazić sobie przygotowanie wielu potraw zarówno na codzienne, jak i specjalne okazje. Przydaje się, gdy trzeba ubić pianę z białek, utrzeć masło czy wyrobić ciasto drożdżowe. Pozwala dokładnie wymieszać gęstą masę i nadać ciastu puszystość w dość krótkim czasie. Ze względu na wygodę korzystania i uniwersalność wiele pań domu wybiera mikser ręczny, który zajmuje mało miejsca.

Przeglądając oferty mikserów kuchennych, warto zwrócić uwagę na kilka parametrów. Dzięki temu na pewno uda się wybrać urządzenie dopasowane do własnych potrzeb. Dużego znaczenia nabiera moc. Większość mikserów ręcznych ma moc od 300 do 500 W. Do ubicia piany z białek czy lekkiej masy wystarczą niskie wartości, ale planując wyrabianie ciasta na pizzę czy chleb, warto zdecydować się na urządzenie i wyższej mocy. Ważnym parametrem jest liczba prędkości obrotów końcówek, którą możne regulować za pomocą suwaka lub pokrętła. Miksery wyposażone są w wymienne końcówki. W zależności od producenta dostępne są haki do wyrabiania gęstego ciasta, do ubijania piany, końcówki ucierające do puree i nie tylko.

Urządzenia znanych producentów, takie jak np. mikser ręczny Bosch, wyróżniają się licznymi funkcjami dodatkowymi. Należą do nich między innymi funkcja turbo czy zabezpieczenie przed wyjęciem końcówek. Wiele mikserów można kupić w zestawie z misą. To propozycja, która stanowi duże udogodnienie podczas pracy w kuchni, bo pozwala na wykonywanie innych czynności w czasie, gdy sprzęt wyrabia ciasto.

Wybór odpowiedniego miksera zależy od częstotliwości jego używania i rodzaju dań, jakie planuje się przygotowywać z jego pomocą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here