uchwyt na telewizor

Telewizor zawieszony na ścianie to bardzo popularne rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób. Nie mniej, aby cieszyć się naprawdę ciekawym i estetycznym efektem, warto jest zastosować się do kilku rad. Większość z nich ma spore znaczenie już na etapie aranżacji wnętrza. Gdy uchwyt na telewizor zostanie już zamontowany a całość pomieszczenia urządzona, może być nam ciężko wprowadzić kolejne zmiany. Dlatego warto pamiętać o kilku rzeczach, które są w tej kwestii istotne.

1. Miejsce uchwytu na telewizor ma znaczenie

To, na jakiej ścianie zamontujemy nasz odbiornik, ma niebagatelne znaczenie na różnych płaszczyznach. Przede wszystkim jest to kwestia bezpieczeństwa, ale i codziennej wygody. Bezpieczeństwa, ponieważ nie każda ściana nadaje się do powieszenia na niej uchwytu do telewizora. Przede wszystkim wątpliwości co do stabilności ewentualnie powieszonego odbiornika w danym miejscu powinny pojawić się, jeśli bierzemy pod uwagę ściankę działową. Bardzo często jest tak, że nie jest ona w stanie udźwignąć ciężaru telewizora, co skutkować może runięciem sprzętu wraz z uchwytem na ziemię. Stanowi to realne niebezpieczeństwo dla osób, które mogłyby w tym momencie przebywać w pobliżu.

Drugą kwestią związaną z odpowiednio dobranym miejscem do zawieszenia odbiornika jest nasza wygoda. Zwróćmy uwagę na to, czy wybrana przez nas ściana nie jest przeciwległa do tej, na której znajdują się okna. Zamontowanie uchwytu na telewizor w takich warunkach mogłoby znacząco utrudnić nam codzienne korzystanie z naszego odbiornika. Warto wobec tego zdecydować się na ścianę prostopadłą do okien albo nawet na tą, w której okna się znajdują. Wybieramy wtedy miejsce między dwoma oknami.

2. Waga telewizora musi zgadzać się z możliwościami uchwytu

Jest to bardzo ważna sprawa, o której nigdy nie powinniśmy zapominać. Każdy uchwyt do telewizora ma swoje możliwości. W jednym modelu będzie to maksymalna waga 45 kg a w innym 25! Jest to więc znacząca różnica, która pod żadnym pozorem nie może zostać przez nas zignorowana. Ma ona związek także ze wspomnianym wcześniej bezpieczeństwem wynikającym z wybrania odpowiedniej ściany pod telewizor. Jak się okazuje, zarówno uchwyt na telewizor, ściana, jak i sam odbiornik powinny być do siebie odpowiednio dopasowane. Zwróćmy więc uwagę również na to, ile waży ekran, który chcemy przykręcić do ściany. Taką informację z łatwością uzyskamy wyszukując ją w internecie albo przeglądając informacje o sprzęcie zawarte w oryginalnym opakowaniu.

3. Widoczne kable nie wyglądają dobrze!

Pamiętajmy o tym, że nowoczesny dom to nie tylko sprzęt, ale także wszechobecny minimalizm, przestronność i przejrzystość. Wiszące kable zdecydowanie nie wpasowują się w tego typu design. Gdy nasz odbiornik umieszczony jest na ścianie za pomocą uchwytu, to problem z widocznymi kablami staje się jeszcze bardziej uciążliwy. Co możemy z tym zrobić?

Do wyboru mamy opcję bardziej i mniej inwazyjną. Ta pierwsza przewiduje wdrożenie w ścianie wgłębień, w których schowamy kable, a następnie je zatynkujemy. To opcja, która sprawia, że pomieszczenie faktycznie wygląda o wiele estetyczniej. Nie mniej, posiada ona swoje wady. Jeśli będziemy chcieli zmienić miejsce naszego uchwytu do telewizora, to musimy dostać się do zatynkowanych kabli, wyciągnąć je i od nowa tynkować. O wiele mniej inwazyjnym rozwiązaniem okazuje się wykorzystanie maskownicy. Panel ten możemy dobrać do ściany w taki sposób, aby niemal się z nią zlewał. To równie wygodne i estetyczne rozwiązanie.

4. Telewizor wpływa na aranżację pomieszczenia

W dzisiejszych czasach telewizor przestał być szpecącym elementem pomieszczenia, który zajmuje tylko dużo miejsca, zagracając tym samym całą przestrzeń. Stał się on za to częścią większości nowoczesnych aranżacji salonu i nie tylko. W aranżacjach tych najczęściej zajmuje on miejsce na ścianie. Dzięki temu zaoszczędzimy sporo miejsca i jednocześnie możemy stworzyć naprawdę ciekawy efekt. Coraz częściej z tyłu naszych odbiorników montujemy diody, które rzucają świetlne cienie na ścianę za telewizorem. Aby móc cieszyć się tak nowoczesnym i efektownym designem, należy najpierw wyposażyć się w odpowiedni uchwyt do tv. Jednak gwarantujemy, że warto. Szczególnie jeśli uwielbiamy oglądać filmy akcji lub sci-fi!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here