Sklep muzyczny instrumenty

Wybór swojego instrumentu muzycznego jest niezwykle istotny niezależnie od tego, czy dopiero rozpoczynamy swoją przygodę z muzykowaniem bądź już jesteśmy bardziej zaawansowani. Bardzo często naukę gry rozpoczyna się już w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym i wtedy instrument najczęściej wybierają rodzice. Warto wiedzieć, że dla dzieci są nieco mniejsze rozmiary np. skrzypiec czy gitary. Sklep muzyczny instrumenty takie powinien mieć w swojej stałej ofercie.

Popularne instrumenty

Jednym z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawanych instrumentów muzycznych jest fortepian, czyli klawiszowy instrument strunowy. Wyższe dźwięki mają cieńsze struny. Fortepian to ogromny rozstrzał cenowy, potrafi kosztować między 60 a 600 tysięcy. Kolejnym równie popularnym jest gitara, która wyposażona jest w 6 strun poruszanych za pomocą palca/paznokcia muzyka. Kolejnymi instrumentami strunowymi są te smyczkowe czyli skrzypce, altówka czy wiolonczela. Posiadają po 4 struny i różnią się od siebie rozmiarem. Skrzypce są najmniejsze z tych 3 przedstawionych, a wiolonczela największa. Równie znanym instrumentem jest akordeon, instrumenty dęte oraz perkusja. Akordeon może ważyć nawet 17 kilogramów. Flet poprzeczny, klarnet, saksofon czy trąbka wymagają, aby wdmuchiwać powietrze w ustnik za pomocą własnych ust. W sklep muzyczny instrumenty te można sobie wypróbować. Perkusję kojarzy każdy, kto uwielbia chodzić na koncerty, zwłaszcza rockowe i metalowe. Jest to niezbędny element zespołu, oprócz gitar.

Stojąc przed wyborem

Aby dobrze dobrać instrument dla siebie należy rozważyć swoje indywidualne predyspozycje i zdolności, a także preferencje. Najlepiej zastanowić się czego lubi się słuchać. Nauka gry na instrumencie, którego brzmienie się nam podoba będzie o wiele większą przyjemnością. Mając dobre poczucie rytmu doskonałym wyborem będzie perkusja. Chcąc śpiewać i akompaniować sobie najlepszym wyborem będzie fortepian lub gitara (zarówno klasyczna jak i elektryczna). Grając na instrumentach smyczkowych dobrze jest mieć zwinne i drobne ręce. Oczywiście specjaliści w takich sklepach muzycznych jak veramusic.pl posiadają ogromną wiedzę i pomagają w doborze właściwego instrumentu. Naturalnie stojąc przed wyborem należy również rozważyć, jakie mamy miejsce do ćwiczeń. W bloku perkusja nie będzie zbyt trafionym pomysłem – to samo trąbka czy saksofon. Osoby początkujące w grze na skrzypcach czy altówce również mogą brzmieć niezbyt przyjemnie dla sąsiadów. Najmniej szkodliwie w takim przypadku brzmią fortepian (lub jego mniejsza wersja – pianino), gitara czy flet.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here