Jak samodzielnie złożyć komputer

Dzisiejsze komputery z tej najniższej półki cenowej, już zdecydowanie zostawiły w tyle jednostki klasy premium z których korzystaliśmy jeszcze parę lat temu. Bardzo szybki rozwój sprzętu komputerowego sprawił, że mamy do dyspozycji coraz to lepsze podzespoły za coraz to atrakcyjniejsze ceny. Oznacza to mniej więcej tyle, że dzisiaj już nie tylko posiadamy w swoich domach pecety, ale również zaczynamy się nimi po prostu bawić.

Kilka lat temu, nikt nie posiadał klawiatur, które na naciśnięcie przycisku reagowały podświetleniem. Dzisiaj w klawiaturach mechanicznych jest to już praktycznie standardowym wyposażeniem. Dodatkowo, możemy modyfikować ich kolory, sprawiać, żeby migały, czy nawet wyświetlały pewne sekwencje podczas pisania. Takie same zmiany zaszły w myszkach komputerowych. Kiedyś idąc do sklepu nie mieliśmy zbyt wielkiego wyboru myszek. Stawaliśmy przed decyzją, czy wybrać ją przewodową, czy może jednak wersję na baterię.

Nie sądziliśmy, że w tak krótkim czasie na rynku pojawi się sprzęt w którym będziemy mogli wybierać między ilością dodatkowych przycisków, wariantami podświetlenia, czy wartościami DPI. Dzisiaj producenci mają już tę świadomość, że myszka to podstawowy instrument zarówno do gier komputerowych jak i do codziennej pracy. Kiedyś owszem, mogliśmy systemowo zmniejszać, lub zwiększać czułość myszki, jednak nie było to tak dokładne.

Zatem, mogliśmy mieć myszkę bardzo wolną, standardową, lub bardzo szybką

Do precyzyjnych gier komputerowych zmniejszaliśmy tę wartość, do korzystania z internetu, zwiększaliśmy. Uciążliwe i dodatkowo, nie przynosiło to zbyt ciekawych efektów. Dzisiaj myszki posiadają pełen zakres ustawień, w dwóch trybach. Jeden typowo do gier komputerowych, drugi właśnie do codziennej pracy na komputerze. Wartość tę możemy dziś zmienić jednym dodatkowym przyciskiem na naszej myszce. Dodatkowo, dla graczy mamy dzisiaj do wyboru całą gamę sprzętową.

Jak samodzielnie złożyć komputer do gier?

Jeśli zakupiliśmy już swoją wyspecjalizowaną myszkę, musimy również dla niej zadbać o odpowiednią podkładkę. Takie podkładki typowo dla graczy, wykonane ze specjalnego bardzo czarnego materiału, potrafią kosztować niemałe pieniądze i gwarantują lepszą pracę naszych sensorów w myszce. Oznacza to mniej więcej tyle, że nasza precyzja w grach będzie już na najwyższym poziomie. Dodatkowo, jeśli zainwestujemy odpowiednią ilość gotówki w zestaw słuchawkowy stworzony typowo dla zaangażowanych graczy, będziemy słyszeć każdy krok swojego przeciwnika z odpowiednim wyprzedzeniem.

Wspaniałe wygłuszenie takich nauszników pozwoli nam na świetne skupienie się na rozgrywce, dzięki czemu będziemy zawsze o krok do przodu przed wrogiem. Dzisiaj, każdy nastolatek zadaje sobie pytanie, jak samodzielnie złożyć komputer do gier? Co zrobić, kiedy nie mamy zbyt wielkiego doświadczenia w tym temacie? Aktualnie dobieranie odpowiednich podzespołów nie stanowi już żadnego problemu. Dzisiaj nie musimy już chodzić do sklepów stacjonarnych, korzystając tylko z takich zasobów jakie oferuje nam dany sklep.

Dzisiaj wszystko mamy jak na tacy w sklepach internetowych. Nie zdarzają się już takie sytuacje, w których nie mielibyśmy dostępu do podzespołów danego producenta. Jeśli zatem zdecydowaliśmy się na samodzielne składanie swojej puszki, możemy skorzystać z konfiguratorów dostępnych w sklepach internetowych. Dzięki posegregowaniu wszystkich dostępnych części na takiej stronie, wystarczy, że skorzystamy z danej kategorii, która aktualnie nas interesuje i zaczniemy poszukiwania. Musimy określić jaki budżet mamy przeznaczony na nowego peceta.

komputer do gier

Musimy również wiedzieć, czy kupujemy sam komputer, czy również w budżecie musimy zmieścić się z zakupem monitora. Nie będzie to zapewne łatwa decyzja, jednak na pewno się z nią uporamy. Pamiętajmy, że w wyborze podzespołów przede wszystkim kierować musimy się tym, do czego taki komputer później będziemy używać. Jeśli ma to być zestaw typowo pod gry komputerowe, nie powinniśmy nigdy kupować podzespołów na tak zwany styk. Jeśli okazuje się, że najnowsze produkcje mają dzisiaj w wymaganiach 6 GB pamięci operacyjnej, kupmy dwa więcej.

Na pewno taki zestaw posłuży nam na trochę dłużej, a znając producentów komputerowych i to jak gry potrafią się szybko rozwijać, za rok i tak będziemy musieli dokładać nową kość z pamięcią. Pamiętajmy też, że po wyborze wszystkich podzespołów komputerowych, możemy skorzystać z dodatkowej opcji poskładania naszego zestawu. Oznacza to tyle, że do naszego domu nie zostaną wysłane części każda z osobna, a już gotowy, złożony pecet.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here