Plecak na ekstremalne wyprawy

Jeśli wybierasz się w trudny teren, w górskie regiony, ale niedostępne dla niewprawionych turystów, a być może w planach masz również prawdziwy survival, nie obejdziesz się bez wielu praktycznych elementów wyposażenia. Zmieścisz je w odpowiednio dobranym plecaku. Odpowiednio dobranym, czyli jakim? Czym powinien się charakteryzować plecak, który ma przetrwać najtrudniejsze warunki, nie tylko pogodowe? Sprawdzamy!

Rozmiary dopasowane do potrzeb danej wyprawy

Weź pod uwagę rozmiary i pojemność plecaka, w który spakujesz się na planowaną wyprawę. Do wyboru są plecaki o różnych pojemnościach, mniejsze i większe, szersze i niskie bądź węższe, ale wyższe. Rozmiary dopasuj indywidualnie. Nie kieruj się zasadą, że im większy plecak, tym lepiej, bo duże plecaki również swoje ważą, a podczas najbardziej ekstremalnych wypraw waga ma ogromne znaczenie.

Postaw na plecak, który pomieści wszystkie gadżety, zapasową odzież, prowiant i wodę oraz inne przedmioty, które zamierzasz ze sobą zabrać. Musisz mieć do nich swobodny dostęp, ale nie warto wybierać plecaka znacznie większego, „na wszelki wypadek”, bo wolna przestrzeń wcale nie ułatwi ci pakowania, za to sprawi problemy podczas poszukiwania przedmiotów, które akurat będą potrzebne.

Wysokiej jakości wykonanie

Twój plecak musi być wysokiej jakości, bazujący na specjalnych materiałach, które są odporne nie tylko na wilgoć i wodę, lecz również na różnego rodzaju uszkodzenia. Sprawdzi się zatem plecak wykonany np. z codury, która jest niepodatna na ścieranie, rysowanie, obciążenia i rozerwanie. Poza tym zapewnia wodoodporność. Tak wykonany plecak będzie odpowiedni podczas zmagań z najtrudniejszymi warunkami.

Nawet ten plecak, który zabierzesz ze sobą na klasyczny szlak górski, musi być odporny na działanie warunków zewnętrznych, w tym czynników atmosferycznych. Powinien zapewnić ci, że wszystko co znalazło się w jego wnętrzu pozostanie suche i czyste w trakcie górskich wędrówek bądź innych wypraw. Możesz zatem wybrać plecak z oferty https://karaluch.com.pl/.

Stawiaj na precyzję wykonania, mocne szwy, sprawnie działające suwaki we wszystkich kieszeniach i kieszonkach oraz komorze głównej plecaka.

Kieszenie, troczki, paski i inne

W trakcie wędrówek, a także najbardziej ekstremalnych wypraw przyda się plecak, w którym wszystko będzie pod ręką i znajdzie odpowiednie miejsce przechowywania. Przyjrzyj się zatem plecakowi pod kątem posiadanych kieszeni i kieszonek, troczków, pasków, karabińczyków, specjalnych otworów, np. na słuchawki czy spełniających funkcję camelbacka.

Pasy – piersiowy i biodrowy

Pojemny plecak, który obciążysz niezbędnym wyposażeniem, stanie się dość ciężki, dlatego wybierz model posiadający pasy piersiowy oraz biodrowy. Oba pozwolą na dobre przyleganie plecaka, wygodne noszenie oraz przeniesienie obciążenia z pleców na biodra.

Do wyboru jest wiele rodzajów plecaków skonstruowanych w taki sposób, aby sprawdzały się w szczególnych i trudnych warunkach. Zwróć uwagę na wymienione elementy, a znajdziesz model, który spełni Twoje oczekiwania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here