Moc kuchenki mikrofalowej – jakiej potrzebujesz?

Wybierając produkt odpowiedni dla potrzeb jej użytkowników należy w pierwszej kolejności zastanowić się nad tym, czego potrzebują. Wyposażenie kuchni powinno być nie tylko ładne ale także funkcjonalne.Tak jest z każdym produktem, nawet z jakby się wydawało najmniej znaczącą mikrofalówką.

Co to jest mikrofalówka?

jest to po prostu urządzenie kuchenne, które służy do podgrzewania produktów jakie znajdują się w wewnątrz jej na specjalnym talerzu poprzez poddawanie ich działaniu mikrofal z urządzenia.
Wynalazcą kuchenki mikrofalowej jest prawdopodobnie, a tak się przynajmniej uznaje, Percy Spencer. Po raz pierwszy mikrofalówka została udostępniona zwykłemu konsumentowi w roku 1947 roku. Sprzedawał ją właśnie Percy. Była ona wtedy urządzeniem o bardzo dużych rozmiarach oraz bardzo wysokiej wadze.

Jak działa?

Działanie urządzenia nie jest skomplikowane, po prostu mikrofale będą wprawiać cząsteczki wody, które znajdują się w nagrzewanym jedzeniu w drgania nazywane rotacyjnymi. Energia powstała z drgających cząsteczek wody zostanie rozproszona oraz będzie przekazana cząsteczkom innym cząsteczkom podgrzewanego jedzenia. W ten sposób podnosi się temperatura pożywienia.

To zjawisko odkrył wymieniony już wcześniej inżynier Percy Spencer podczas gdy budował radar. Mikrofale wbrew ogólnym przekonaniom nie są niebezpieczne dla zdrowia człowieka. Są one odbijane więc nie emitują żadnych fal na zewnątrz, tym bardziej jedzenie podgrzane w ten sposób również nie będzie niebezpieczne, nie powinno także tracić na walorach smakowych. Trzeba tylko odpowiednio wybrać i ustawić urządzenie w zależności od swoich potrzeb.

Rodzaje mikrofalówek

Podstawowe rodzaje mikrofalówek, które można wyróżnić to wolnostojące oraz do zabudowy. Różnią się one sposobem montażu we wnętrzu kuchni. Jeśli wybieramy kuchenkę do zabudowy to będzie ona idealnie pasowała do wnętrza kuchni wtedy, kiedy meble są na wymiar lub kiedy urządzamy nowe mieszkanie. Kuchnia nabierze eleganckiego ,nowoczesnego stylu, który zostanie podkreślony odpowiednim modelem mikrofalówki. Jeśli natomiast nie potrzebujemy urządzenia w zabudowie bo mamy zamiar zmienić miejsce zamieszkania i potrzebujemy łatwego dostępu do jej elementów to należy wybrać model wolno stojący, który jest zazwyczaj tańszy od tego pierwszego.

Moc kuchenki mikrofalowej

Minusem kuchenki w zabudowie jest to, że trudno jest ją doczyścić bez zdemontowania jakiejś części zabudowy. Minusem kuchenki wolno stojącej jest natomiast to, że stoi ona na tak zwanym widoku dla wszystkich, jeśli jednak wybierzemy jakiś nowoczesny model to będzie on fajnym dodatkiem do stylowej kuchni. Wybór należy do Ciebie.

Podstawowe opisy funkcji

Podczas wyboru odpowiedniego modelu urządzenia powinniśmy się skupić na jego funkcjach oraz mocy. Zaczynając od pierwszego punktu można wyróżnić podstawowe funkcje jakie posiada praktycznie każdy model mikrofalówki :

– rozmrażanie, przydatne osobom, które mają bardzo dużo zamrożonego jedzenia, a nie chcą czekać kilku godzin aż się rozmrozi
– podgrzewanie, podstawowa funkcja każdej mikrofalówki, po prostu podgrzewa jedzenie
– grill, bardzo fajna opcja dla odgrzewania lub pieczenia zapiekanek czy pizzy, element jest zamontowany w górnej części urządzenia
-crisp, funkcja dodatkowa, która zwiększa chrupkość jedzenia
– pizza, również funkcja dodatkowa, która pozwala przyrządzić ciasto do pizzy lub nawet do chleba
– gotowanie na parze, również funkcja dodatkowa, zastępuje parowar
– termoobieg, podobnie jak w piekarniku przydatny do wypieku ciasta, którego jednak raczej nie piecze się w mikrofali
-combi, łączy wybrane dwie funkcje jednocześnie

Podczas wyboru modelu koniecznie trzeba zwrócić uwagę na wybrane funkcje podstawowe oraz dodatkowe bo będzie to istotne dla celu korzystania z urządzenia.

kuchenka mikrofalowa

Moc kuchenki mikrofalowej – jakiej potrzebujesz?

Zasada jest taka, że im większa jest moc mikrofalówki tym szybciej jedzenie zostanie odgrzane lub przyrządzone. Tym samym jednocześnie zostanie zużyte mniej energii elektrycznej. Moc powinna zostać wybrana na podstawie tego, jak często korzystasz z urządzenia. Jeśli sporadycznie, to rzeczywiście można wybrać mniejszą bo takie urządzenie będzie tańsze. Jeśli jednak używasz na bieżąco to powinien być to model powyżej 900W co gwarantuje ekspresowe odgrzanie potrawy.

Ceny mikrofalówek są bardzo zróżnicowane, elementami kluczowymi są moc urządzenia, jego marka oraz zastosowanie, a także wygląd zewnętrzny i jakość wykonania. Każda mikrofalówka powinna być natomiast bezpieczna i posiadać odpowiednie zabezpieczenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here