Lodówka z zamrażalnikiem u dołu czy u góry

Wybór odpowiedniej lodówki jest niezwykle istotny. Wpływa na funkcjonalność i komfort pracy w kuchni. Jednym z elementów, które należy przemyśleć przy wyborze nowego urządzenia jest zamrażarka. Obecnie to integralna część lodówki. W standardowych urządzeniach umieszczona była na górze, od wielu lat jednak kupić można również sprzęty z zamrażarką u dołu. Jaką lodówkę z zamrażalnikiem wybrać do własnej kuchni?

Pojemna i wygodna lodówka z zamrażalnikiem u dołu

Współcześnie trudno wyobrazić sobie życie bez lodówki z zamrażalnikiem. Połączenie dwóch funkcjonalnych urządzeń w jedno, umożliwia nie tylko przechowywanie jedzenia przez długi czas, ale także nie zajmuje dużo miejsca.

Lodówka z zamrażalnikiem u dołu to często kupowany model. Przyczyną popularności takich urządzeń jest zazwyczaj większa pojemność zamrażarki – umieszczona u dołu może pomieścić nawet do 150 litrów jedzenia. Z tego powodu to dobre rozwiązanie dla rodzin lub osób, które przechowują sezonowe warzywa czy owoce.

W przypadku dużej zamrażarki warto zdecydować się na model z podwójnym agregatem, który umożliwia wyłączanie nieużywanej aktualnie części. Oprócz tego ciekawą opcją jest możliwość ustawiania innej temperatury dla jednej półki, a innej dla drugiej. Ułatwia to przechowywanie żywności i sprawia, że jedzenie dzięki przechowywaniu w odpowiedniej dla siebie temperaturze, zachowuje dłużej świeżość i wysoką jakość.

Zamrażarka umieszczona na dole to także łatwiejszy dostęp do chłodziarki, zazwyczaj najczęściej używanej przez domowników. Taka budowa urządzenia daje duży komfort korzystania z lodówki, bez potrzeby schylania się do dolnych półek.
Pełny asortyment lodówek z zamrażarką u dołu znaleźć można na https://www.oleole.pl/lodowki,polozenie-zamrazarki!na-dole.bhtml.

Lodówka z zamrażalnikiem u góry do mniejszych kuchni

Zamrażarka umieszczona u góry lodówki jest zazwyczaj mniejsza. Pojemność od 40 do 60 litrów to doskonałe rozwiązanie dla osób, które zamrażają niewielkie porcje jedzenia, lub które prowadzą jednoosobowe gospodarstwo domowe. Co więcej, modele z górnym zamrażarkami są często mniejsze niż lodówki z zamrażarką dolną. Oznacza to, że to dobry wybór do niewielkiej kuchni czy kawalerek.

Umiejscowienie zamrażalnika nad chłodziarką to niewątpliwa zaleta dla osób, które często korzystają z zamrażarki, ale schylanie stanowi dla nich problem. Niewielka zamrażarka to zatem dobry wybór dla osób starszych, które ulubione jedzenie chcą mieć w zasięgu ręki.
Różne modele lodówek z zamrażarką u góry znaleźć można na https://www.oleole.pl/lodowki,polozenie-zamrazarki!na-gorze.bhtml.

Wybierając lodówkę z zamrażalnikiem u dołu lub u góry należy wziąć pod uwagę zarówno własne preferencje, jak i warunki fizyczne oraz mieszkaniowe. Przed zakupem warto rozważyć również, czy częściej korzystamy z chłodziarki, czy też zamrażarki. Lodówki z dolnym zamrażalnikiem sprawdzą się z pewnością u rodzin kilkuosobowych, które potrzebują dużo miejsca do przechowywania żywności. Niewielkie lodówki z górną zamrażalką będą odpowiednie do małych przestrzeni, kawalerek, a także osób, które zamrażają małe porcje lub nie mogą się schylać.

Niezależnie od umiejscowienia zamrażarki, kupując lodówkę wziąć pod uwagę takie same aspekty, jak przy kupnie zwykłej lodówki — klasę energetyczną a czy dodatkowe wyposażenie, takie jak system No Frost, Multi Flow czy komora świeżości. Zarówno w urządzeniach z górną, jak i dolną zamrażarką znaleźć można funkcje, które ułatwią przechowywanie żywności oraz codzienne gotowanie. Ważny jest również dopasowany do wystroju kuchni design urządzenia.

[Głosów:5    Średnia:2.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here