Jak wybrać biurko dla gracza?

0
1932

Biurko komputerowe jest nie tylko podstawowym elementem wyposażenia wielu zakładów pracy, ale również meblem nieodzownym w przypadku zawodowych graczy. Długie godziny spędzane przed ekranem komputera wymagają wyboru mebli, które zapewnią graczowi optymalną pozycję i uchronią go przed bolesnymi konsekwencjami wielogodzinnej gry. Warto zatem zastanowić się nad kryteriami wyboru biurka dla gracza.

Ergonomiczne biurko

Ergonomia to nauka, której zadaniem jest dostosowanie warunków pracy do możliwości fizycznych pracownika. Również w trakcie gry na komputerze musimy zadbać o ergonomiczną pozycję. Dotyczy to nie tylko krzesła, ale również biurka. Ergonomiczne biurko potrafi zadbać o kręgosłup dzięki indywidualnie dostosowanej wysokości blatu. 

Prawidłowo dobrana wysokość blatu zapewni odpowiednią pozycję przy biurku i tym samym odciąży kręgosłup. Standardowo blat biurka powinien znajdować się na poziomie 68-76 cm. Dokładny wymiar jest uzależniony od wzrostu użytkownika. Najlepiej, jeśli biurko ma funkcję regulacji wysokości oraz kąta nachylenia blatu. Ma to ogromne znaczenie w sytuacji, kiedy z biurka korzysta na zmianę kilka osób. Każda z nich może zadbać o optymalną konfigurację powierzchni roboczej. Zasadą jest, iż opierając przedramiona na blacie, powinny one tworzyć z jego powierzchnią kąt 90 stopni.

Blat biurka

Dosyć istotną kwestią jest także powierzchnia blatu biurka. Bezwzględne minimum wynosi 100×50 cm. Optymalny wymiar biurka to 120×80 cm. To pozwala zmieścić na blacie wszystkie potrzebne gadżety. Im większa powierzchnia blatu, tym bardziej wygodna pozycja przy biurku. Jednocześnie większe biurko pozwoli nam zachować optymalną odległość oczu od ekranu monitora. Powinna ona wynosić 40-75 cm.

Biurka dla graczy powinny być także zaopatrzone w specjalną nadstawkę z możliwością regulacji. Pozwala ona na ustawienie monitora pod optymalnym kątem. To sprawi, że pomimo kilkugodzinnego grania nie doświadczymy bólu karku czy uczucia zmęczenia wzroku.

Bardzo istotna jest także przestrzeń na nogi. Możliwość swobodnego ułożenia nóg pod biurkiem w dużym stopniu ochroni nasze stawy. Dobrym pomysłem może okazać się postawienie pod biurkiem specjalnej podstawki na stopy.

Kryteria wyboru biurka

Kupując biurko dla gracza, powinniśmy sprawdzić, czy jest ono dostosowane do naszych gabarytów. Mebel musi być dopasowany do naszego wzrostu oraz mieć długi, regulowany blat. Najlepiej, jeśli jest także wyposażone w nadstawkę. Nie można również zapominać o osobnym miejscu na jednostkę centralną oraz przestrzeni na nogi. Bardzo funkcjonalnym dodatkiem będzie też wysuwana podstawka na klawiaturę, a także szuflady i schowki, w których możemy umieścić akcesoria gracza. Biurko powinno być również stabilne i solidnie wykonane. Przecież nie kupujemy go na jeden sezon.

Wybierając biurko dla gracza, nie warto sugerować się tylko ceną. Trzeba brać pod uwagę przede wszystkim wygodę użytkownika. Praca i rozrywka przy komputerze nie może odbijać się negatywnie na naszym zdrowiu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here