klawiatura
fot. pexels.com

Poznaj najczęściej popełniane błędy, jeśli chodzi o użytkowanie komputera, a dokładniej ujmując – jego klawiatury. Być może wydaje ci się, że ty dbasz o swój sprzęt, ale jeśli poznasz te najpowszechniejsze błędy może się okazać, że są jednak mankamenty, które popełniasz i wpływają one negatywnie na klawiaturę.

Zobacz też: http://www.gautama.pl/jak-naprawic-klawiature/ 

Klawiatura od komputera vs klawiatura w laptopie

Mogłoby się wydawać, że klawiatura to klawiatura i nie ma znaczenia czy mówimy o dbaniu o tę z komputera stacjonarnego czy laptopa. Nie jest to jednak prawda, ponieważ z racji, iż każda z nich jest inaczej montowana, to dbanie o nią ma ogromne znaczenie. Przykładem może być tutaj sytuacja, gdy obie klawiatury się zaleją. Niestety ta od laptopa może sprawić, że zniszczy się cały laptop, ponieważ przez to, że klawiatura jest wbudowana, to zniszczą się również inne części składowe komputera. Z kolei w komputerze stacjonarnym wystarczy najprawdopodobniej wymienić klawiaturę i można powiedzieć, że będzie po problemie. Nie jest jednak tak, że klawiatura przy komputerze stacjonarnym nie wymaga, aby o nią dbać. Ta równie tak samo wymaga dobrego podejścia.

Błędy, które być może popełniasz

  • Spożywasz posiłki i napoje nad klawiaturą. Wiele osób popełnia ten błąd i wielu z nich traktuje ten błąd jak coś błahego, tłumacząc sobie, że przecież uważają i nic im na tę klawiaturę nie spada. Tak może być rzeczywiście, że nic na niej się nie znajdzie, ale nie masz aż tak dużej kontroli, by w przestrzenie klawiatury nie powpadały drobne okruchy z jedzenia, a te są tylko małe i niewielkie ze swojej nazwy i rozmiaru. Niestety mają olbrzymi wpływ na funkcjonowanie klawiatury. Duża ilość resztek jedzenia może sprawić, że klawiatura będzie się zacinać, a z czasem przestanie działać.
  • Nie wystawiaj klawiatury na słońce, zwłaszcza tej w laptopie. Tak, jak zostało wspomniane powyżej wystawianie laptopa na różne trudne warunki, sprawia, że on cały może się zniszczyć. Podobnie jest w przypadku klawiatury. Może ci się wydawać, że nic jej się nie stanie. Pamiętaj jednak, że pod klawiaturą jest dużo różnych elementów składowych, które wpływają na kompleksową sprawność laptopa i mogą one się zniszczyć.

Przeczytaj też: http://www.lekarzzakaznik.pl/pierwsza-wizyta-u-ginekologa-jak-sie-przygotowac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here