Subwoofer

Jeśli jesteś fanem głośnej muzyki i jeździsz czterokołowcem to powinieneś zainwestować w dobre głośniki i subwoofer do samochodu! Subwoofer świetnie sprawdzi się w długich wycieczkach na przykład na wakacje czy podczas podróży biznesowej. Dobry subwoofer jest także świetnym masażerem, posadź na tylnych siedzeniach swoich pasażerów, będą zadowoleni muzyką, a dodatkowo przejdą przez bardzo przyjemny masaż pleców.

Słuchanie głośnej muzyki w połączeniu z jazdą spowoduje wydzielanie się endorfin, czyli hormonów szczęścia. W naszych czasach wiele osób podczas poruszania się autem słucha muzyki aby wzbudzić zainteresowanie, dlatego iż można się przez to poczuć pewniej.

Należy jednak pamiętać o kulturze osobistej, subwoofer to pomocnik, dzięki któremu możemy podkręcać bass do bardzo dużego poziomu, więc musimy pamiętać o wyłączaniu radia, lub jego wyciszeniu przed pójściem na przykład do sklepu, nawet jeśli ma być to „chwila”, głośna muzyka nie musi się podobać każdemu, a podczas jazdy raczej nikomu nie przeszkadza. Jednym z najlepszych firm tworzących subwoofery jest JBL, a więc proponuję celowanie właśnie w tę firmę, w ostatnich kilku latach firma ta czerpie naprawdę duże dochody i jest obiektem zainteresowań wielu dorosłych, jak i młodzieży.

Cena subwooferów zaczyna się od około 150 złotych do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Moim zdaniem, aby nie przepłacić trzeba skupić się na takich, które kosztują około 500-700zł, są one wtedy dobre jakościowo i mamy gwarancje, że nie są jakąś kolejną chińską nic niewartą produkcją, mówię tutaj o ogóle, ponieważ istnieją chińskie firmy, które produkują wspaniałe jakościowo i ze świetnym designem subwoofery! Przed kupnem takiego sprzętu polecam wybrać się do pobliskiego sklepu RTV AGD, abyśmy mogli przetestować dany produkt, a naprawdę warto, ponieważ większość sklepów na to pozwala, możemy wypróbować nasze głośniki na miejscu.

Subwoofer do instalacji

Gdy już wybraliśmy odpowiadający i podobający nam się subwoofer powinniśmy zamontować go do naszego samochodu. Jak to zrobić? Na początek powinniśmy zaopatrzyć się w takie narzędzia i akcesoria jak lutownica i zaciskarka do konektorów. Natomiast różne przewody i inne potrzebne rzeczy do zamontowania subwoofera powinny znajdować się w zestawie razem z nim. Na sam początek musimy umieścić naszą maszynę w samochodzie, ze względu na jej rozmiary najlepiej zrobić to w bagażniku.

Następnym krokiem jest wprowadzenie przewodu, najpierw montujemy go bezpośrednio na akumulatorze a potem wprowadzamy go do samochodu. Kolejnym krokiem jest zamontowanie bezpiecznika, najlepiej jak najbliżej akumulatora. Następnym krokiem jest zdemontowanie radia, aby podłączyć do niego subwoofer, potem przewody trzeba doprowadzić do bagażnika, możemy włożyć je tam w sposób nieschludny, czyli po prostu przez całą długość samochodu przełożyć je do bagażnika, lecz wtedy będzie to wyglądało niezbyt dobrze. Aby zrobić to estetycznie, należy zdemontować różne części tapicerki, przy dźwigni do zmiany biegów, rączce do hamulca ręcznego itp. Gdy już to zrobimy możemy podłączyć całość z subwooferem i założyć z powrotem zdjęte części tapicerki.

Ostatnim krokiem, aczkolwiek niekoniecznym do dobrego słuchania głośnej muzyki w samochodzie jest zainwestowanie w pendrive’a lub płyty i nagranie naszych ulubionych kawałków, polecam to zrobić, ponieważ słuchanie głośnej muzyki przez subwoofer i głośniki w radiu może wiązać się z usłyszeniem równie głośnej reklamy lub głosów spikerów, które mogą popsuć atmosferę. Montaż za nami, wybranie piosenek i zgranie ich na płytę/pendrive za nami.

Subwoofer do samochodu

Co dalej? Teraz wystarczy tylko spotkać się ze znajomymi i zaprosić ich na przejażdżkę naszym samochodem z nowym nagłośnieniem. Tutaj zaczyna się kreatywność! Możemy zabrać znajomych wszędzie w miarę środków finansowych i czasu. Może to być szybka „rundka” po mieście, a także dłuższy wypad za miasto. Dobrym pomysłem jest także umówienie się na imprezę, a przejazd na nią autem, w którym jest subwoofer i gra głośna muzyka przygotuje całą ekipę na miłe wydarzenia, które zapamiętają na całe życie.

Podsumowując – subwoofer jest dobrym rozwiązaniem dla osób wyluzowanych, lubiących głośną muzykę i prestiż. Jazda po mieście nie musi być nudna! Możemy się naprawdę świetnie bawić, a z głośną muzyką stanie w korkach jest mniej stresujące i denerwujące, zatem może być to także sposób na zbicie stresu, a nawet zmęczenia po pracy i zmotywowania do działania! Bass doda nam chęci do jazdy. Zapewniam, że po zamontowaniu subwoofera, będziecie chcieli jeździć jeszcze częściej, i nigdy go nie zdemontujecie!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here