zestaw kina domowego

Oglądanie filmu w kinie to doświadczenie całkowicie inne od oglądania nawet tego samego filmu w domu. Najważniejszym wyróżnikiem jest, rzecz jasna, wielki ekran, na który patrzy się w ciemności i bez żadnych rozpraszaczy, więc można całkowicie skupić się na akcji. Kapitalne znaczenie ma jednak również dźwięk. Ten, w kinie jest klarowny, mocny i przede wszystkim przestrzenny. Dzięki temu można poczuć się uczestnikiem wydarzeń i niemal dosłownie zanurzyć się w akcji. Czy we własnych kątach można stworzyć choć namiastkę takiego wrażenia? Zdecydowanie tak! Wystarczy postawić na zestaw kina domowego. Dzięki niemu seans w zaciszu domowego ogniska znacznie zbliży się do doświadczenia znanego do tej pory tylko z kina! Jak stworzyć własne kino w domu?

Kino w domu – jakie są możliwości?

Zestawy kina domowego dostępne są w różnych formach. Są zarówno mniejsze zestawy, które, co prawda nie oferują pełnego dźwięku przestrzennego, ale są zdecydowanie tańsze, a dodatkowo sprawdzą się idealnie w mniejszych mieszkaniach i salonach.

Najczęściej są to kolumny w systemie 2.0 lub 2.1 albo soundbar, ewentualnie soundbar z subwooferem. Dostępne są także zestawy kina domowego z pełnym dźwiękiem przestrzennym w systemie głośników 5.1 lub nawet 7.1. Co dokładnie oznaczają te określenia?

Głośniki 2.0 – układ, w którym dostępne są dwa głośniki, oferuje on dźwięk stereo, ale nieprzestrzenny. Jest to bardziej system audio niż kina domowego, ale jakość dźwięku jest na pewno lepsza niż w przypadku głośników montowanych oryginalnie w telewizorze.

Głośniki 2.1 – układ, który od powyższego różni się tym, że w zestawie jest dodatkowy głośnik basowy, tak zwany subwoofer. Dzięki niemu niskie tony są bardziej wyeksponowane, ale jednocześnie czystsze
i przyjemniejsze dla ucha.

Soundbar – nazywany też listwą dźwiękową, płaska przystawka do telewizora, którą umieszcza lub podwiesza bezpośrednio pod ekranem, najczęściej oferuje jakość dźwięku zdecydowanie lepszą niż głośniki wbudowane w telewizor, niektóre modele mają też funkcję imitowania dźwięku przestrzennego. Czasami można spotkać zestawy soundbara z subwooferem, czyli głośnikiem basowym.

Kino domowe 5.1 lub 7.1 – zestawy kina domowego z pięcioma lub siedmioma głośnikami-satelitami oraz głośnikiem basowym (subwooferem). Odpowiednie ustawienie pozwala otrzymać efekt w pełni przestrzennego dźwięku. Najlepiej sprawdzi się w przestronnych salonach i dużych pokojach, ale są również zestawy bardziej kompaktowe do mniejszych przestrzeni.

Przegląd zestawów kina domowego Sony – co warto wybrać?

Wśród producentów zestawów kina domowego jedną z czołowych pozycji bez wątpienia zajmuje japońska marka Sony. Wśród produktów tej firmy można znaleźć zarówno soundbary, jak i pełnowymiarowe zestawy kinowe z przestrzennym układem głośników. Poniżej prezentujemy najciekawsze modele dostępne z tej oferty: https://scentre.pl/shop/category/list?kategoria=kino_domowe.

Soundbar SONY HTZF9

Na początek ciekawy soundbar z subwooferem. Co istotne w listwie są wbudowane aż trzy głośniki, więc pomimo tego, że jest to relatywnie niewielki sprzęt, można dzięki niemu uzyskać efekt przestrzenności dźwięku. Wzmacnia go dodatkowo technologia Vertical Surround Engine, która symuluje głośniki znajdujące się za osobami oglądającymi.

Soudnbar wyposażony jest w moduł Wi-Fi oraz Bluetooth, dzięki temu może odtwarzać dźwięk z innych źródeł niż telewizor – na przykład ze smartfona lub laptopa w tej samej sieci. Dzięki temu może stać się nawet podstawowym domowym odtwarzaczem muzyki.

Zadowoleni będą z pewnością miłośnicy gier, bo oprócz typowych ustawień dźwięku takich jak kinowy lub sportowy, przygotowano również specjalny do gier. Opracowano go wspólnie z twórcami PlayStation.

Soundbar Sony z subwooferem. Model HTZF9

Kino domowe 5.1 Sony HTRT4

Kino domowe z trzygłośnikowym soundbarem, dwoma głośnikami satelickimi oraz głośnikiem basowym. Dość kompaktowe rozmiary całego zestawu sprawiają, że sprawdzi się on idealnie nawet w mniejszym pokoju i zapewni iście kinowe doznania.

Zestaw można podłączyć do telewizora kablem HDMI lub optycznym, a konfiguracja całego zestawu jest bardzo prosta – przestrzennym dźwiękiem można cieszyć się zaledwie kilka chwil po wyjęciu z kartonu. Zestaw oferuje sporą moc wyjściową, bo aż 600W. Dzięki temu dźwięk będzie nie tylko donośny, gdy będzie ustawiony głośno, ale również pełen detali i szczegółów przy cichszym ustawieniu.

Kino domowe obsługuje też łączność bluetooth, więc muzyki na nim można słuchać ze smartfona, tabletu czy laptopa.

Kino domowe Sony 5.1. Model HTRT4

Zestaw kina domowego 5.1 Sony BDVN9200WB

Ten zestaw z całą pewnością można polecić zarówno kinomanom, jak i miłośnikom muzyki. Kino Domowe Sony 5.1 model BDVN9200WB to topowej klasy sprzęt, który nastawiony jest przede wszystkim na oferowanie doznań jak najbliższym znanych z sal kinowych. Umożliwia to pięć niezależnych głośników oraz potężny głośnik basowy.

W zestawie sprzedawany jest także odtwarzacz bluray. Nie jest wielką tajemnicą, że filmy na płytach oferują zdecydowanie wyższą jakość niż najlepsze nawet serwisy streamingowe, więc również doznania wizualne będą stały na najwyższym poziomie. Bluray można traktować też jak wysokiej klasy odtwarzacz audio i słuchać z niego płyt muzycznych.

Jeśli ktoś woli nowocześniejsze metody, z zestawem kina domowego można łączyć się też za pośrednictwem Bluetootha. Moc sprzętu (aż 1200W), jakość komponentów, a także inteligentne oprogramowanie sprawią, że muzyka zabrzmi zachwycająco!

Zestaw kina domowego 5.1 Sony z odtwarzaczem Bluray. Model BDVN9200WB.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here