Jak skutecznie blokować niechciane połączenia

W dzisiejszych czasach wiele portali internetowych, na których mamy ochotę się zarejestrować wymaga od nas tego, abyśmy podali podczas rejestracji nasz numer telefonu. Wpisujemy go tam więc bez wahania, nie bardzo przejmując się tym, co dalej się z nim stanie. Niestety, ale nie zawsze nasze prywatne dane są dobrze chronione i okazywać się może, że nasze numery telefonów kojarzone są potem z naszą datą urodzenia i sprzedawane do firm, które potem na podstawie naszych danych chcą nam wcisnąć jakiś produkt, lub zaprosić na niby darmowe szkolenia, na których dodatkowo dostaniemy jakiś podarunek.

Na takich spotkaniach prezentowane nam są jakieś urządzenia, gdzie prowadzący próbuje nam udowodnić jak bardzo są one nam potrzebne w codziennym funkcjonowaniu. My być może się na to nie nabierzemy, jednak musimy wiedzieć, że takich zaproszonych ludzi jest tysiące. Ktoś na pewno skorzysta z tak rewelacyjnej oferty produktu. W momencie w którym jesteśmy świadomi takich praktyk to nie jesteśmy narażeni na popełnienie błędu pójścia na takie szkolenie. Jednak najbardziej denerwującą opcją w całym tym procesie są codzienne nękania takich firm w formie telefonicznej.

Czasami w ciągu dnia potrafimy odebrać parę telefonów z reklamami różnych banków, dywanów lub innym niepotrzebnych nam rzeczy. Czy możemy się jakoś chronić przed takimi praktykami? Mało kto z nas wie, że kiedy przedstawiciel takiej firmy zadzwoni na nasz telefon komórkowy, powinniśmy przekazać mu informację, że prosimy, aby nasz numer został wykasowany z ich bazy danych i prosimy, żeby już więcej do nas nie dzwonili. Wszelkie rozmowy są nagrywane, więc z obawy przed odpowiedzialnością karną takie firmy zazwyczaj kasują nasz numer permanentnie. Oczywiście tym sposobem załatwiliśmy sobie spokój tylko od jednej firmy, a przecież jest ich tysiące.

Jak skutecznie blokować niechciane połączenia od reszty takich firm?

telefon

Jeśli zatem opcja codziennego proszenia się o skasowanie naszego numeru z bazy danych do nas nie przemawia, to mamy do wyboru alternatywy. W dzisiejszych czasach już prawie każdy z nas posiada smartfona. Dzięki temu możemy zainstalować darmową aplikację, która na podstawie bardzo rozbudowanej bazy numerów od początku będzie w stanie określić, czy numer który do nas dzwoni jest oceniany w niej pozytywnie, czy negatywnie.

Jeśli na podstawie analizy bazy danych wynik pokazany będzie jako SPAM, automatycznie zablokuje takie połączenie. Jest to doskonałe rozwiązanie, które pomaga naprawdę w większości przypadków. Przez takie filtry mało który ankieter przejdzie niezauważonym. Posiada do czasami jednak jedną wadę, czasami, choć zdarza się to pewnie niezwykle rzadko, czekamy na telefon z banku. Okazać się jednak może, że numer naszego banku jest już w takiej bazie numerów telefonicznych i połączenie zostanie przerwane.

Możemy jednak w takich aplikacjach zastosować filtry i wyjątki. Dzięki temu ustalimy, które numery mają zostać przepuszczone przez zaporę. Jak widzimy w dzisiejszych czasach możliwości walczenia z nachalnymi ankieterami są znacznie większe niż kiedyś. Posiadamy telefony z możliwością ręcznego zablokowania numerów. Możemy robić to własnoręcznie za każdym razem, kiedy dany numer uznamy za spam, lub możemy skorzystać z aplikacji, która zrobi to za nas automatycznie.

I to drugie rozwiązanie będzie dla nas na pewno dużo bardziej wygodne niż to pierwsze. Baza danych w tych aplikacjach jest naprawdę ogromna, a my dzięki temu skorzystamy na spokoju. Pamiętajmy również o prawach jakie posiadamy od jakiegoś czasu. Możemy zatem za każdym takim telefonem, który zaburza nasz spokój, prosić o kasowanie naszego numeru z bazy danych. To również gwarantuje nam spokój na lata, przynajmniej od tej jednej konkretnej firmy. Jednak na pewno jak już wiemy z doświadczenia, jak już jedna firma się na nas uweźmie, tak potrafią dzwonić po kilka razy dziennie.

Jak skutecznie blokować połączenia

Więc i nawet pozbycie się swojego numeru z takiej jednej bazy danych zagwarantuje nam dużo spokoju. Korzystajmy zatem ze wszystkich dostępnych metod walczenia z nękaniem telefonicznym. Być może za parę lat takie praktyki zostaną zakazane, a my raz na zawsze odetchniemy z ulgą od niechcianych telefonów.

Musimy zatem uzbroić się w cierpliwość i czekać. Już i tak zostało podjętych bardzo dużo kroków, mających na celu poprawę naszego spokojnego korzystania z telefonów osobistych. Niedługo naprawdę będziemy odbierać już tylko telefony od osób, od których chcielibyśmy je odbierać. Powoli nasze smartfony stają się wolne od natarczywego marketingu telefonicznego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here