Poznaj zalety aut elektrycznych

Poznaj zalety aut elektrycznych! Przede wszystkim wybierając auto elektryczne, pomagasz swojemu otoczeniu. Z badań wynika, że takie samochody emitują średnio prawie trzy razy mniej dwutlenku węgla niż auta napędzane benzyną i olejem napędowym. Samochód elektryczny nie emituje zanieczyszczeń w postaci spalin, a ilość pyłów z klocków hamulcowych jest niewielka. Jest to główny czynnik dlaczego są one bardzo mocno promowane.

Czas ładowania samochodu elektrycznego wbrew pozorom nie jest długi. Zależy również od mocy ładowarki. Średnio auto ładuje się 25 minut na każde 100 kilometrów.

Kolejną zaletą jest infrastruktura. Przy głównych drogach można korzystać z szybkich ładowarek. Znacznie skracają one czas ładowania akumulatora. W ciągu 30 minut można zyskać nawet 300 kilometrów zasięgu samochodu. O zasięg auta również nie trzeba się martwić.

Auta elektryczne i ich zalety

Ludzie wybierający auta elektryczne cieszą się z komfortu jazdy. Samochody te mają bezgłośny napęd, brak wibracji i płynność przyspieszenia. Większa przestrzeń w aucie jest spowodowana tym, że układ napędowy ma znacznie mniejsze wymiary. Bardzo duże i przestronne są także bagażniki. To również wpływa na komfort jazdy kierowcy i pasażerów. Dzięki niezwykłej dynamice tych aut, każdy mógłby się do nich przekonać. Świetne przyspieszenie zapewnia silnik elektryczny. Brak skrzyni biegów powoduje, że takie auto łatwiej się prowadzi.

Jeżdżąc samochodem elektrycznym można korzystać z pasa zarezerwowanego dla autobusów i parkować w centrum miasta za darmo.

Te auta zdobywają najwyższe notowania w testach zderzeniowych dzięki zaawansowanym systemom asystującym. Na większe bezpieczeństwo wpływa również środek ciężkości samochodu, który znajduje się bardzo nisko.

W Polsce dostępne są m.in. elektryczne auta miejskie, kompaktowe, typu SUV, sportowe jak i również dostawcze. Z tego powodu te samochody mają różne zastosowania.

W przypadku kosztów, utrzymanie auta elektrycznego i korzystanie z niego jest o wiele bardziej opłacalne niż w przypadku samochodu spalinowego. Ładowanie akumulatora w domu może nic nie kosztować, jeśli na dachu domu są zamontowane panele fotowoltaiczne. Tańsze są również przeglądy serwisowe ze względu na brak wymiany oleju w silniku oraz filtrów oleju i powietrza. O wiele wolniej zużywają się również tarcze i klocki hamulcowe. Podczas hamowania rekuperacyjnego można odzyskać niewielkie ilości energii i doładować baterię. Samochody elektryczne wymagają za to specjalistycznego serwisu i specjalistycznej diagnostyki w odpowiednio dostosowanych miejscach.

Leasing to umowa pomiędzy dwoma podmiotami, polegająca na tymczasowym oddaniu do użytku danego przedmiotu, w tym przypadku auta w zamian za comiesięczne opłaty. Dzięki czemu nie trzeba spłacać całej wartości samochodu, by cieszyć się nim przez lata. Doradcy pomogą dopasować opłaty do możliwości i potrzeb klienta. Co pozwala

Oferowane jest auto elektryczne z korzystnym finansowaniem. Dostępny jest leasing z emobility.vwfs.pl. Można tam skorzystać z dofinansowania na samochód elektryczny i wybrać swój wymarzony pojazd.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here