Naładowany działa lepiej

Bez energii daleko nie poleci

Gdy zainwestowałeś już swoje ciężko zarobione fundusze na cud współczesnej techniki, jakim niewątpliwie jest dron, zapewne chciałbyś by wystarczał Ci on na długie godziny pracy czy zabawy. Mimo bycia dość zaawansowanym technologicznie urządzeniem, Twój dron nie polata za długo bez energii. Każde urządzenie elektryczne potrzebuje źródła zasilania – może być ono wymienne (na przykład baterie litowo – jonowe), bądź nie. Niezależnie od tego jak duży jest Twój dron, by prawidłowo z niego korzystać, będziesz musiał wyposażyć się w dobrej jakości egzemplarz ładowarki do dronów.

Zalety posiadania ładowarki do dronów

W niezbędniku każdego pilota drona, bez względu na poziom jego zaawansowania czy cenę sprzętu, z którego korzysta, stanowczo powinna znaleźć się wielofunkcyjna ładowarka. Jest to doskonała inwestycja, która – jeśli prawidłowo z niej skorzystasz – szybko zwróci się z nawiązką i pozwoli zaoszczędzić Ci fortunę, dzięki rzeczywistemu wydłużeniu czasu życia używanych baterii.

By wydatek pieniędzy z którym wiąże się kupno ładowarki nie okazał się bezsensowny, przed dokonaniem zakupu musisz zapoznać się ze specyfikacją techniczną posiadanego przez Ciebie sprzętu, a także dokładnie przyjrzeć się parametrom urządzenia ładującego, które planujesz zakupić. Nieprawidłowo dobrany system ładowania może uszkodzić nie tylko akumulatory, które chcesz uzupełnić potrzebną do działania energią, ale i samego drona.

Czy mogę naładować drona bez ładowarki?

Odpowiedź na to pytanie należy zacząć od lubianego w świecie prawników stwierdzenia – to zależy. Jeśli zakupiłeś miniaturowego drona, najprawdopodobniej nie wymaga on specjalistycznego urządzenia do ładowania. Zazwyczaj mniejsze egzemplarze mają gdzieś wejście micro usb, bądź usb – c, co pozwala naładować je za pomocą podpiętego do komputera kabla, czy wpiętej w gniazdo sieciowe ładowarki używanej na co dzień do innych urządzeń. Ważne jest jednak, by nie doprowadzić do żadnego zwarcia czy przeciążenia, ponieważ może to uszkodzić zarówno sprzęt, który ładujesz, jak i źródło zasilania.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

W czasie ładowania, gdy coś pójdzie nie tak, bateria Twojego drona może ulec zapłonowi. W związku z tym bezpieczeństwo to coś, nad czym powinieneś skupić się szczególnie przy eksploatacji i ładowaniu swoich akumulatorów. Według informacji podawanych przez CPSC, ponad połowa wypadków związanych z wybuchem baterii dronów miała miejsce właśnie w trakcie ładowania. Zaleca się zachowanie wzmożonej ostrożności podczas korzystania z ładowarek do baterii nieznanych nam wcześniej marek. Korzystanie z tańszych substytutów niewidomego powodzenia może prowadzić do nieszczęścia. Pamiętaj, że nie masz do czynienia z telefonem komórkowym, który możesz zostawić samopas na ładowarce i pójść spać – przeładowana bateria do drona może wybuchnąć zwłaszcza, jeśli nie korzystasz z certyfikowanych urządzeń ładujących o odpowiedniej jakości. W trakcie ładowania należy również upewnić się, że w pobliżu nie znajdują się materiały łatwopalne – prawidłowe kroki podjęte odpowiednio wcześnie mogą pozwolić Ci zminimalizować ryzyko i potencjalne szkody, do których dojdzie w najgorszym wypadku. O ile to możliwe – zaleca się ładowanie baterii na zewnątrz, ponieważ jest to jedyny gwarant tego, że nic w Twoim mieszkaniu czy pracowni nie zapali się.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here