Klimatyzacja w Katowicach

W nowoczesnych mieszkaniach i domach klimatyzacja staje się już wręcz standardem. Takie rozwiązanie pozwala bowiem nie tylko zwiększyć komfort mieszkalny w upalne dni, ale również zmniejszać koszty ogrzewania zimą. Jesteś zainteresowany takim urządzeniem? Sprawdź więc na co zwrócić uwagę przy wyborze klimatyzatora i komu zlecić jego montaż.

Projekt klimatyzacji i dobór właściwego urządzenia – zdaj się na fachowców

Montaż klimatyzacji w już urządzonym mieszkaniu może oznaczać dla właścicieli spore koszty i potrzebę przeprowadzenia uciążliwego remontu. Dlatego warto wybierać firmy, które posiadają w tym zakresie spore doświadczenie i potrafią doradzić, jak zaplanować całą instalację, by uzyskać jak najlepszy efekt przy jak najniższym koszcie.

Jak je znaleźć? Przykładowo pod frazą „klimatyzacja Katowice” z powodzeniem znajdziesz firmy, które przygotują dla Ciebie kompleksowy projekt i zamontują klimatyzację w Twoim mieszkaniu w Katowicach i okolicy. Analogicznie sytuacja będzie się miała do innych miejscowości, np. do Jaworzna – „klimatyzacja Jaworzno”, a do Sosnowca – „klimatyzacja Sosnowiec”. Warto pamiętać, że również wybór samego urządzenia bezpośrednio przełoży się na komfort użytkowania instalacji. Tańsze klimatyzatory mogą być wadliwe, głośne i niekoniecznie wydajne. Dlatego stawiaj na renomowanych. Wybierając znane i przetestowane marki, zapewniasz sobie również gwarancję od producenta i dobry serwis na przyszłość.

Instalujesz klimatyzację? Sprawdź, czy możesz!

Zanim wczytasz się w fachowe porady na temat instalacji i dowiesz się, jak montować jednostkę zewnętrzną i wewnętrzną, zorientuj się, czy w ogóle masz prawo instalować klimatyzację i gdzie uzyskasz ewentualne pozwolenie. Tu należy wiedzieć, że nie ma żadnych odgórnych przepisów, na których można się byłoby oprzeć przy montażu klimatyzacji. Nie oznacza to jednak, że masz drogę wolną.

Montaż klimatyzacji oznacza bowiem ingerencję w budynek, a więc niezbędna będzie zgoda administracji albo wspólnoty mieszkaniowej. W takim przypadku skontaktuj się z zarządem administracji albo z przedstawicielem wspólnoty mieszkaniowej i dowiedz się, jakie dokumenty potrzebujesz, by uzyskać zgodę na montaż klimatyzacji. Taka zgoda będzie wymagana, jeśli jednostka zewnętrzna instalowana jest na zewnętrznej elewacji, również na balkonie. Zatem zanim przystąpisz do prac, przekonaj się, czy nie ma żadnych przeciwskazań od strony formalnej.

Klimatyzacja chłodzi, ale i hałasuje?

Nowoczesne klimatyzacje mogą być sterowane za pomocą aplikacji, mają wbudowany filtr powietrza, ale są też ciche i wygodne w funkcjonowaniu. I to właśnie ten hałas powinien być również czynnikiem determinującym wybór odpowiedniego klimatyzatora. Co z tego bowiem, że w nocy będzie przyjemnie chłodno w mieszkaniu, jeśli uciążliwe buczenie nie pozwoli spać domownikom?

W związku z tym zdaj się na fachowców i opinie w Internecie na temat różnych rodzajów klimatyzatorów. Zainteresuj się szczególnie tymi, które posiadają jednostki zewnętrzne i wewnętrzne. – są godne polecenia, ponieważ podstawowe elementy pracują na zewnątrz i nie wpływają negatywnie na komfort mieszkalny. To oczywiście nie znaczy, że klimatyzator jest całkiem bezgłośnym urządzeniem. Dlatego przy wyborze właściwego sprzętu warto zwrócić uwagę na to, jaki poziom generują. Najcichsze są te, które emitują hałas na poziomie 30-35 dB i to już przy wytężonej pracy.

Moc klimatyzatora i energooszczędność – zwracać uwagę czy nie?

Jeśli zdasz się na wiedzę fachowców, to możesz być pewien, że urządzenie zostanie odpowiednio dobrane do potrzeb chłodzenia całego mieszkania. Możesz też samemu przeliczyć, jaka będzie wymagana moc klimatyzatora, kierując się zasadą, iż na każdy metr kwadratowy potrzebne jest 0,1 kW niezbędnej mocy.

To jednak nie jest miarodajna informacja, ponieważ moc może się zwiększyć w zależności od liczby okien albo nawet ilości przebywających w nim lokatorów. Korzystając z klimatyzatorów typu split przyjmuje się zasadę, że np. na 40 metrów kwadratowych niezbędny jest klimatyzator o mocy 4 kW. Co z energooszczędnością? Im mniej energii pobiera klimatyzator, tym generuje niższe rachunki za prąd. Dlatego przy wyborze sprzętu, decyduj się na te, których energooszczędność oznaczona jest klasą A+++ albo A++.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here