firma programistyczna z krakowa

IT to jedna z najszybciej rozwijających się branż nie tylko w Polsce, ale również i na świecie. Usługi programistyczne umożliwiają zarówno zaistnienie firmy w Internecie, jak i urozmaicenie oferty produktowej, czy przyspieszenie procesów zachodzących w firmie.

Wsparcie informatyczne dla firm może być świadczone w wieloraki sposób. Z jednej strony firmy tworzą własne działy IT, w których w zależności od własnych potrzeb i możliwości finansowych zatrudniają specjalistów od serwerów, od tworzenia oprogramowania dedykowanego, czy tworzenia i zarządzania aplikacjami webowymi, mobilnymi i desktopowymi. Z innej zaś strony delegują obowiązki poza firmę, korzystając z tzw. outsourcingu usług informatycznych.

Często również spotyka się połączenie hybrydowe. Polega ono na zatrudnieniu niezbędnych specjalistów do bieżącej obsługi procesów informatycznych w firmie, a w przypadku konieczności rozbudowy projektów lub tworzenia nowych, zleca się je poza firmę.

Firma programistyczna – jak dokonać właściwego wyboru?

Na rynku usług IT istnieje wiele podmiotów funkcjonujących w różnych formach. Są ogromne korporacje programistyczne zatrudniające tysiące programistów i realizujące głównie rządowe zamówienia publiczne, mniejsze spółki działające w ramach spółek akcyjnych i spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, jak i firmy prowadzone w ramach jednoosobowych działalności gospodarczych. Są również freelancerzy, którzy głównie realizują mniej skomplikowane projekty lub współpracują przy większych na zasadzie jednorazowego wsparcia przy tworzeniu danego projektu.

Jak dokonać właściwego wyboru firmy programistycznej? Wbrew pozorom nie jest to proste zadanie. Trudno bowiem przed zakończeniem projektu sprawdzić umiejętności programistyczne danej firmy oraz sposób prowadzonej współpracy (w tym w szczególności elastyczność i gotowość do przekazywania sugestii względem rozwiązań problemów napotykanych podczas realizacji projektu informatycznego).

Przy szukaniu firmy informatycznej, najczęściej wykorzystuje się wyszukiwarkę Google. Wpisuje się w nią frazę: „software house” i nazwę miejscowości, np. „software house Kraków”, a następnie zapoznaje się z informacjami zaprezentowanymi na stronach firm programistycznych i kontaktuje z wybranymi. Na osobistym spotkaniu (lub coraz częściej wideo rozmowie przez Skype lub Zooma), można wyciągnąć pierwsze wnioski. Można sprawdzić, czy firma jest zaangażowana w projekt, w jaki sposób podchodzi do wyceny, czy już na tym etapie wykazuje się elastycznością. Pierwsze dobre wrażenie to znak, że dana firma programistyczna może być tą właściwą.

Najczęściej jednak w przypadku software housów (czyli firm programistycznych dostarczających własne oprogramowanie lub bazujących na gotowych rozwiązaniach, np. CMS WordPress) spotyka się z systemem poleceń. Jeżeli dana firma jest polecana przez właściciela i stałych użytkowników danego oprogramowania, to z dużą dozą pewności można zaryzykować stwierdzenie, że będzie to dobry partner w biznesie.

Polecany software house

W samym tylko Krakowie istnieje kilkaset firm programistycznych oraz kilka tysięcy programistów-amatorów / freelancerów. Mimo tak ogromnej konkurencji można bez problemu wskazać kilka sprawdzonych software house’ów, którzy nie tylko rzetelnie podchodzą do powierzonych obowiązków, ale również i do wyceny swoich usług. Jednym z nich jest firma: BW dev.

BW dev to software house z siedzibą w Krakowie, który specjalizuje się w dostarczaniu dedykowanego oprogramowania dla firm nie tylko z Krakowa i Małopolski, ale również dla firm z całego kraju i spoza niego (głównie Wielka Brytania i Stany Zjednoczone). Poza bieżącym wsparciem informatycznym dla firm oraz tworzeniem stron internetowych, aplikacji webowych (w tym sklepów internetowych), aplikacji mobilnych oraz CRM, tworzy i modyfikuje platformy e-learningowe, tzw. LMS (learning management system).

Rozwiązania dostarczane przez BW dev są zarówno funkcjonalne i szybko działające, jak również i niezawodne. Każdy projekt realizowany jest we współpracy z dedykowanym project managerem, dzięki czemu zapewniona jest odpowiednia komunikacja między zamawiającym a programistami. Jest to szczególnie ważne w przypadku realizacji dużych, złożonych projektów, ale doceniają to także klienci którzy decydują się na tworzenie firmowych stron internetowych czy prostych aplikacji mobilnych.

Kontakt z software house’m BW dev możliwy jest poprzez:

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here