Etui ochronne na telefon Samsung Galaxy S8 Plus

Kupno nowego telefonu komórkowego jest punktem wyjściowym do stopniowego zaopatrzenia się w pozostałe gadżety, takie jak ochronne szkło na ekran, słuchawki czy uchwyt do samochodu. Bez wątpienia najważniejszym elementem, którego zakup powinien nastąpić w pierwszej kolejności, jest ochronne etui na telefon. To ono zapobiega uszkodzeniom, a także chroni smartfona od zarysowań w razie upadku. W dzisiejszym artykule przyglądamy się zatem dostępnym wariantom etui na Galaxy S8 Plus, które możemy znaleźć w ofertach producentów akcesoriów GSM.

Nakładki na tył telefonu Galaxy S8 Plus

Jednym z najczęściej spotykanych rozwiązań są nakładki na tył telefonu, nazywane także „pleckami” lub „case’ami”. Są one bardzo łatwo dostępne dla większości telefonów, również Samsunga Galaxy S8 Plus, i są bardzo atrakcyjne cenowo. Najczęściej wykonane są z silikonu lub TPU (poliuretanu termoplastycznego), jednak można także spotkać się z modelami wykonanymi z plastiku i aluminium. Występują w przeróżnych wariantach, a dzięki niskiej cenie pozwalają na częste zmiany designu naszego telefonu.

Galaxy S8 Plus — pokrowiec z klapką

Futerały ochronne z klapką występują w dwóch wariantach, portfelowym, przypominającym okładkę książki oraz z klapką otwieraną nie na bok, a do góry. Cieszą się one dużą popularnością zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn ze względu na swój elegancki wygląd. Nie tylko są dobrą ochroną ekranu przed zarysowaniem, ale także nierzadko posiadają specjalne wycięcia na kartę płatniczą lub inny dokument, dzięki czemu funkcjonalność naszego etui do Galaxy S8 Plus dodatkowo wzrasta. Niektóre modele pozwalają także spojrzeć na zegarek oraz odbierać rozmowy bez konieczności otwierania klapki.

Bumpery na Galaxy S8 Plus

Rozwiązanie tego typu jest w pewnym sensie ochroną tylko po części. Bumpery to bowiem nic innego jak wykonane z silikonu ramki bez pleców. Nakłada się je na bok telefonu. Jest to najbardziej minimalistyczna wersja case’a na smartfona, która pomimo estetycznego wyglądu charakteryzuje się jednak bardzo niskim stopniem ochrony w przypadku uderzenia, stąd jego stosunkowo niewielka popularność wśród wszystkich etui do Galaxy S8 Plus.

Etui Galaxy S8 Plus do zadań specjalnych

Szczególnym rodzajem pokrowca na Galaxy S8 Plus są tak zwane etui pancerne. Są one dedykowane osobom, które ze względu na wykonywane zawody bądź hobby potrzebują wyjątkowo mocnej ochrony dla swojego telefonu. Pancerne etui jest dobrze zabudowane, często wzmocnione poliwęglanem, nierzadko również wodoodporne. Innym rodzajem futerału do zadań specjalnych są etui naramienne lub kabury z opcją przymocowania do paska. Z tej funkcji często korzystają pracownicy fizyczni oraz sportowcy.

Ozdobne wsuwki na smartfona

Ten rodzaj futerału przeznaczony jest dla osób, które stosunkowo rzadko korzystają ze swojego Galaxy S8 Plus w ciągu dnia. Wsuwki mają wygląd kieszonek i działają na podobnej zasadzie. Wsuwa się do nich cały telefon i aby go użyć, należy uprzednio wyciągnąć go z pokrowca. Dobrze chroni telefon, ale przy częstym użytkowaniu konieczność ciągłego wkładania i wyciągania aparatu z etui może być męcząca. Cieszą się one niezwykłą popularnością zwłaszcza wśród pań ze względu na mnogość dostępnych wzorów, kształtów i materiałów, z których zostały wykonane, a także wyjątkowo niski koszt.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here