Kreatywność przeradzać się może w różny sposób. W zależności od upodobań konkretnej osoby mówić możemy o tym, że jest ona amatorskim pisarzem, poetą, malarzem, czy kompozytorem. Inne osoby jeszcze rzeźbią piękne figurki czy też sklejają modele samolotów lub statków. Wszystkie te osoby, bez znaczenia odnośnie tego czym się zajmują, łączy jedna i ta sama przypadłość – wszystkie one poświęcają dla swojej pasji czas. Często zatracają się do tego stopnia w realizacji swojej pracy, że zapominają o życiu codziennym, o obowiązkach służbowych, rodzicielskich czy też małżeńskim, a to nie jest dobre, nie jest pozytywne.

Chcąc znaleźć złoty środek pomiędzy realizacją swoich pasji, a realizacją mających różne źródła obowiązków, niekiedy, osobom kreatywnym dane jest, co prawda zazwyczaj nie celowo, ale jednak, wyrządzić krzywdę bliskiej osobie. I wówczas ma miejsce największy, z możliwych dramatów – smutek, czy złość to zawsze odczucie, którego należy unikać, które nigdy nie jest mile widziane. Ponadto osoby kreatywne nierzadko wydają sporo pieniędzy na realizację swoich pasji, czy hobby, a niektóre z tych właśnie przedsięwzięć realizowanych po godzinach pracy nie należą do najtańszych.

Oczywiście najmniejsze koszty ponoszą poeci, którym do szczęścia wystarczyć może połamany lecz w dalszym ciągu użyteczny ołówek, jak i nawet obdarta kartka papieru. Inaczej sprawa ma się z osobami trudniącymi się prozą. Raczej ciężko jest im napisać całą książkę bez maszyny do pisania, czy nawet laptopa, w końcu w ich przypadku, obgryziony ołówek i kilka kartek papieru to jednak za mało. Rzeźbiarze to już zupełnie oddzielna kategoria. Oni potrzebują materii, w której będą mogli dłubać, niekiedy też, podobnie jak różnej maści malarze potrzebować będą modeli czy też modelek służących za inspirację i wzór dla ich prać.

No właśnie – malarze. Obecnie malarze jak i rysownicy pracować mogą przy wykorzystaniu różnej maści narzędzi tradycyjnych jak i tych nieco bardziej współczesnych, nowoczesnych. Wielu studentów kończących Akademię Sztuk Pięknych rezygnuje z tworzenia tradycyjnych obrazów na sztaludze skupiając się na innowacyjnych rozwiązaniach pozwalających pracować przy wykorzystaniu narzędzi multimedialnych. Wielu z nich ma w domu tablet do rysowania, a na prywatnym komputerze, czy też laptopie zainstalowane programy służące do tworzenia rysunków elektronicznych, które to później wykorzystane mogą zostać w plakatach promujących dane wydarzenie lub też, chociażby, jako nadruki na kolorowych i niepowtarzalnych koszulkach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here