Jeśli lubisz czytać książki, ale nie lubisz brać ich ze sobą poza dom ze względu na ich gabaryty i ciężar rozwiązanie jakim jest tablet do czytania książek jest w sam raz dla ciebie. Na obecnym rynku nowinek technologicznych różne firny oferują dziesiątki modeli takich tabletów.

Na co należy zwrócić uwagę przed zakupem takiego tableta? Z pewnością nie należy skupiać się na zewnętrznych efektach wizualnych. Sprawa wyglądu czy koloru obudowy powinna grać rolę drugorzędną zwłaszcza teraz, w czasach gdzie do każdego rodzaju tabletu sklepy oferują całą masę rożnych pokrowców czy tzw. case’ów. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na wyświetlacz i rozdzielczość ekranu. Jeśli ma nam posłużyć jako urządzenie do czytania e-booków to powinien mieć wysokiej jakości ekran z wysoką rozdzielczością dopasowaną odpowiednio do użytych w nim podzespołów.

Im wyższa rozdzielczość wyświetlacza tym wyraźniejsze będą wyświetlane na nim obrazy czy teksty co podniesie komfort czytania. Najlepszy zatem tablet do czytania książek powinien mieć ekran IPS LCD lub AMOLED cechujący się najlepszą wysoką rozdzielczością, nasyceniem barw oraz jasnością ekranu. W temacie wyświetlacza warto również wspomnieć o tym by nie był on jednak zbyt wielki z racji tego, że nie chcemy przecież nosić w torebce pomniejszonego laptopa, a zdecydowaliśmy się na tablet do czytania książek by nie nosić ze sobą ciężkich ksiąg.

Bardzo ważną sprawą jest także bateria. Im bardziej pojemna tym lepiej, ponieważ dłużej poczytamy książkę bez wiszenia na ładowarce i bez specjalnego szukania miejsc do czytania, w których mamy dostęp do kontaktu by podłączyć wspomnianą już ładowarkę. Kwestię systemu operacyjnego można pozostawić do dowolnego wyboru spośród 3 dostępnych, czyli IOS, Windows oraz Android. IOS i Android są nieco bardziej skomplikowane i zaawansowane niż Windows, co nie oznacza, że nie są intuicyjne, po prostu Windows jest mniej zaawansowany.

Teoretycznie jeśli szukamy tableta wyłącznie do czytania książek np. w formie e-booków nie ma sensu wydawać bardzo dużo pieniędzy na topowy, markowy produkt choć z drugiej strony lepiej zapłacić za jakość i mieć również możliwość swobodnego przeglądania Internetu oraz obejrzenia jakichś filmów czy filmików. Z tego samego względu proponowałabym również wybranie modelu z modułem do obsługi karty sim, a nie tylko Wi-fi by w ewentualnej podróży skorzystać z internetu mobilnego np. w celu pobrania nowej książki gdy skończymy czytać obecną.

Dobrym sposobem na podjęcie decyzji jest przeglądanie opinii na temat danego modelu lub skorzystanie z opcji wzięcia takiego urządzenia na próbę (na określony czas, np. 2 tygodni)

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here