Drzwiczki szklane do kominka

Kominki to nie tylko sposób na ogrzewanie domu czy mieszkania ale bardzo często jest to również element dekoracyjny. Jeśli posiadamy palenisko otwarte i zależy nam na zwiększeniu bezpieczeństwa oraz zmianie wyglądu wnętrza warto zdecydować się na szklane drzwiczki do kominka. Są one proste w montażu i świetnie będą wyglądać zarówno w nowoczesnym jak i w klasycznym wnętrzu.

Na rynku znajdziesz wielu producentów, którzy tworzą drzwi dopasowane do różnorodnych palenisk.

Korzyści płynące z zamknięcia kominka otwartego

Otwarte palenisko w domu niesie z sobą wiele zalet ale także wad. Przede wszystkim stwarza ono niebezpieczeństwo dla domowników. Iskry, które mogą wydobywać się z płomieni, szkodzą nie tylko otoczeniu i przedmiotom. Mogą one poparzyć nas lub innych domowników. Szczególnie narażone na szkodliwe działanie płomieni są dzieci. Poparzenia tego rodzaju mogą być niezwykle niebezpieczne, dlatego należy pilnować najmłodszych.

Zamknięcie paleniska drzwiczkami szklanymi do kominkami uwolni nas od tego rodzaju stresów. Żadna iskra nie przedostanie się na podłogę czy na inny element. Zwiększy to także poczucie bezpieczeństwa domowników. Dlaczego jeszcze warto zamknąć otwarty kominek? Dzięki temu mniej substancji – dymu czy sadzy osadzi się w pomieszczeniu. Zwiększy to czystość powietrza.

Co jeszcze gwarantują drzwiczki do kominka?

Przedstawione powyżej zalety, to nie wszystko co wpływa na atrakcyjność szklanych drzwiczek do kominka. Wiadomo, że zwiększają one bezpieczeństwo. Szyby umieszczone w drzwiach, wykonane są z solidnych materiałów, które co najważniejsze są odporne na działanie niezwykle wysokich temperatur, które powstają w palenisku.

Drzwiczki szklane do kominka są ponadto zaopatrzone w specjalistyczny system doprowadzania powietrza do paleniska. Dzięki temu będziesz miał większą kontrolę nad płomieniem. Samodzielnie możesz regulować ilość powietrza, która ma dotrzeć do wnętrza kominka.

Kolejną zaletą drzwiczek szklanych do kominka jest ich niezwykle prosty montaż. Nie musisz stresować się remontem. Drzwi instaluje się przy użycie specjalnych śrub oraz sznurka szklanego. To solidne i proste rozwiązanie, które zabezpiecza palenisko. Ponadto w dowolnym momencie możesz zdjąć drzwi i cieszyć się ponownie otwartym paleniskiem w domu.

Producent szklanych drzwiczek do kominka

Producent zajmujący się szklanymi drzwiczkami do kominka musi odznaczać się solidnością i mieć świetną opinie. Jego produkty muszą spełniać najważniejsze kryteria i posiadać odpowiednie gwarancje. Na rynku znajdziesz znanych i cenionych producentów, którzy posiadają sklepy stacjonarne oraz internetowe.

Warto zdecydować się na zakup drzwiczek do kominka za pośrednictwem strony www https://ignif.com/. Znajdziesz tam szeroki wybór produktów i udogodnień. Zaprojektowanie różnorodnych drzwi, nawet o nietypowych kształtach  między innymi skosach  jest możliwe dla wielu firm. Wystarczy podać odpowiednie wymiary.

Drzwiczki szklane do kominka jak wspomniano wyżej to świetnie rozwiązanie. Zwiększa bezpieczeństwo ale także oszczędza czas, który należałoby poświęcić na dodatkowe czynności porządkowe. Jak widać zamknięcie otwartego paleniska nigdy nie było tak proste jak obecnie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here