VOIP

Dzisiaj wymiana informacji jest nieodłącznym elementem pracy w każdej firmie. Bez niej nie jest możliwe wykonywanie bieżących obowiązków oraz podejmowanie kluczowych decyzji biznesowych. Dlatego ważne jest wykorzystywanie narzędzi, które pozwolą sprawnie wymieniać informacje każdego dnia.

Telefon i komputer są podstawowymi narzędziami, jakie ma do dyspozycji pracownik od dnia rozpoczęcia swojej pracy. Od tej pory wśród jego zadań znajduje się również komunikacja z kontrahentami lub innymi pracownikami. Jednak tutaj ważne jest, żeby wspomniana komunikacja przebiegała bezproblemowo. Dlatego tutaj znaczącą rolę odgrywa sprzęt, jaki będzie miała do dyspozycji osoba pracująca na danym stanowisku.

Telefon komórkowy czy stacjonarny?

To pytanie w wielu firmach jest rozstrzygane od razu, ponieważ oba rozwiązania posiadają swoje wady i zalety. Telefony komórkowe umożliwiają komunikację na odległość, jednak ich użytkowanie generuje koszty. Natomiast w przypadku telefonu stacjonarnego nie ma tego problemu. Szczególnie że obecnie istnieją nowoczesna rozwiązania, jakimi są telefony VOIP, które znacząco różnią się od zwykłych telefonów stacjonarnych. Wszystko, dlatego że są one podłączone bezpośrednio do infrastruktury sieciowej w firmie. Przez co nie ma kosztów związanych z korzystaniem z usług operatora sieci. Ponadto takie telefony posiadają większy, gdyż korzystają one ze wspólnej bazy kontaktów, która funkcjonuje przy koncie danego użytkownika. Do tego telefony VOIP umożliwiają prowadzenie rozmów wideo, co pozytywnie wpływa na jakość wymiany informacji. Prowadzenie wideokonferencji za pośrednictwem takiego telefonu jest krokiem w przyszłość, który znacznie skraca czas, jaki byłby poświęcony wyłącznie na korespondencję e-mail. Ponadto telefony stacjonarne umożliwiają prowadzenie rozmów w wysokiej jakości bez zakłóceń. Zatem nie ma obawy, że nastąpi przerwanie połączenia w momencie, gdy będziemy prowadzić ważne ustalenia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here