Zakładanie sklepu w internecie

Zdalna sprzedaż rozwija się bardziej dynamicznie i cały czas rośnie liczba osób, które chcą kupować przez internet. To wygodne, szybkie i najczęściej także tańsze niż wybór tradycyjnego sklepu. Nie mówiąc już o tym, że oszczędza się przy tym nie tylko pieniądze, ale i czas. Prześledźmy więc jak przebiega zakładanie sklepu internetowego.

Na początek trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie co chcemy sprzedawać. Wbrew pozorom nie jest to takie proste. Najważniejsze to odpowiedzieć sobie na pytanie czy znamy się na tym, co chcemy robić. To bardzo ważne, bo w dzisiejszych czasach klienci oczekują nie tylko towaru, ale też całej obsługi i doradztwa, które możemy zagwarantować po dokonaniu zakupu. Chodzi również o dokonanie drobnych zmian – np. skrócenie spodni czy bransoletki z pereł. Jeśli nie będziemy wykonywać dodatkowych zleceń, nie będziemy konkurencyjni na rynku. Im lepiej będziemy się znać i lubić to, czym się zajmujemy, tym lepiej.

W następnym kroku warto sprawdzić marże na produktach, jakimi chcemy się zająć. Bo może się okazać, że są one minimalne i będziemy musieli zrobić ogromny obrót, jeśli będziemy chcieli zarobić. A to będzie z kolei wymagać dużego nakładu pracy i czasu, jaki się z tym wiąże. Może więc to być nieopłacalne.

W analizie kosztów pod uwagę trzeba też wziąć fakt ile to kosztuje założenie sklepu w internecie. Możemy wybrać dwie metody:

– pierwsza to zakup oprogramowania za większą kwotę, wtedy mamy jeden, ale za to spory koszt,
– druga to abonament – niższy koszt wejścia i aktualizacje sklepu, ale co miesiąc będziemy musieli odprowadzać uzgodnioną kwotę na konto właściciela skryptu.

Tę decyzję każdy musi podjąć sam, bo wiele zależy od naszego początkowego kapitału. Abonament na pewno jest najwygodniejszy, bo mamy w nim też najczęściej wliczone aktualizacje oraz wsparcie techniczne, a często także sprzedażowe. Nie musimy się też martwić jak założyć sklep internetowy, bo wszystko mamy gotowe i musimy się tylko nauczyć jak działa edycja naszego sklepu internetowego.

Więcej: https://jak-zrobic-strone.pl/jak-zalozyc-sklep-internetowy/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here