Zaawansowane systemy alarmowe, abyś mógł spać spokojnie

Bezpieczeństwo najbliższych i mienia to dla wielu osób priorytet. O ile można zminimalizować wiele potencjalnych zagrożeń, unikając ich lub też przeciwdziałając skutkom, ubezpieczając się, to wciąż jest szerokie pole do aktywnych działań. Wiele zagrożeń jest związane z czynnikami ludzkimi – kradzieże, akty wandalizmu czy pobicia wciąż stanowią dużą część policyjnych kartotek. Inne niebezpieczeństwa powodowane są przez naturę lub ludzką nieuwagę bądź lekkomyślność. Na wiele z nich skutecznym panaceum są systemy alarmowe.

Czujki magnetyczne

Nowoczesne systemy alarmowe złożone są z wielu elementów. Jednym z nich są czujki magnetyczne, stanowiące element ochrony obwodowej budynku. Zwykle czujki złożone są z magnesu i kontaktronu i służą do ochrony okien i drzwi, przejmując kontrolę nad ich otwieraniem. Co ważne, czujki można z powodzeniem montować także na drzwiach metalowych bez obawy o fałszywe alarmy i stopniowe rozmagnesowanie.

Czujki zbicia szkła

Budowane od podstaw systemy alarmowe często wyposaża się w czujki zbicia szyb. Dzięki ich montażowi można w szybkim czasie zidentyfikować każdą próbę włamania. Co ważne, zaawansowane modele czujek sprawdzają się nie tylko przy zwykłym szkle, ale też można je stosować w szkle hartowanym i laminowanym.

Czujki ruchu

Czujki PIR to kolejny element spotykany w systemach alarmowych. Ich praca opiera się na detekcji promieniowania podczerwonego, czyli precyzyjnym pomiarze temperatury otoczenia – każde odchylenie, którego wynikiem może być pojawienie się intruza, oznacza sytuację alarmową.

Detektory dymu i gazu

Pośród urządzeń wchodzących w skład systemów bezpieczeństwa istotne są też detektory dymu, gazu. Ich działanie pozwala zminimalizować ryzyko wystąpienia pożaru w obiekcie oraz służy do wykrywania niebezpiecznego poziomu oparów i gazów. Detektory dymu i gazu można i warto montować w takich miejscach, jak kotłownia, pralnia, kuchnia czy łazienka.

Zintegrowana ochrona

Zintegrowane systemy ostrzegawcze powinny opierać się na kilku filarach. Większość zagrożeń jest do przewidzenia. Pasywne i aktywne systemy mają za zadanie zapewnić jak najwyższy poziom bezpieczeństwa dla domowników i mienia. Istotne znaczenie dla działania całości ma też zdrowy rozsądek. Nawet najlepsze systemy alarmowe nie zapewnią należytej ochrony w przypadku ich niewłączenia. Ważne jest też, aby zadbać o zasilanie alarmowe, takie jak akumulatory i baterie (także pozyskujące i magazynujące energię odnawialną) czy spalinowe generatory prądu. Co ważne, wszystkie elementy systemu bezpieczeństwa powinny być zasilane z jednego źródła (tej samej fazy).

Dowiedz się więcej na https://www.fonex.pl/kategorie/systemy-alarmowe-1.html

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here