plik
fot: pixabay.com

Na pewno nie raz zdarzyło ci się otrzymać od kogoś plik, którego nie byłeś w stanie otworzyć, ponieważ nie posiadałeś odpowiedniego programu, który by go obsługiwał. 

Zobacz też: http://www.beyouty.pl/jak-zmienic-format-pliku/

Dlaczego plik nie chce się otworzyć

Ta sytuacja dotyka często wielu osób. Czasami winny jest uszkodzony plik. W takim wypadku przy próbie jego otwarcia powinien się wyświetlić stosowny komunikat. Niestety, niewiele możemy z tym zrobić. Najszybszym sposobem na rozwiązanie tego problemu będzie po prostu poproszenie nadawcy o ponowne przesłanie pliku. 

Podobnie wygląda to w przypadku pliku .odt. Rozszerzenie wskazuje nam, że jest to tylko plik do odczytu. Poproś nadawce, aby ponownie zapisał swój plika na dysku i wówczas przesłał ci go ponownie. 

Instalacja nowego programu do otworzenia pliku

W pozostałych przypadkach możesz spróbować samodzielnie otworzyć plik wykorzystując do tego inny program. Kliknij w plik prawym przyciskiem myszy, aby pokazało ci się menu. Wybierz w nim opcję „Otwórz w…”. Wtedy pojawi ci się lista proponowanych programów. Wypróbuj je po kolei. Jeśli ci się nie powiedzie, wybierz opcję szukania właściwego programu. System zaproponuje, jaki program należy zainstalować, aby otworzyć plik. Pamiętaj, aby pobierać programy  z pewnych źródeł. Najlepszą opcją będzie strona producenta lub renomowane strony, które od lat cieszą się popularnością oraz przede wszystkim bezpieczeństwem, jak na przykład Dobre Programy. 

Konwertuj swoje pliki do tych najpopularniejszych formatów

Sporym problemem, jeśli chodzi o przesyłanie plików, są różnice między systemami jakie posiadają osoby, dzielące się plikiem. NAjwiększy konflikt występuje pomiędzy Widnowsem, który korzysta najczęściej z pakietu office, a więc m.in. z Worda  oraz MacOsem, który ma swoje programy, w tym edytor tekstowy Pages. Aby uniknąć problemów z otwieraniem, dobrą praktyka jest, aby posiadacze MacOsa zapisywali swoje pliki tekstowe w formacie .doc. Otwarcie wordowskiego pliku na Macbooku nie stanowi problemu, natomiast otwarcie na Widnowsie .pages jest dość kłopotliwe. 

Przeczytaj też: http://szansadzieciom.pl/techniki-usprawniajace-nauke/

[Głosów:3    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here