Sprawdzony wideorejestrator

Wideorejestrator samochodowy, zwany popularnie kamerą samochodową, to urządzenie, które w wielu krajach jest używane przez większość kierowców. Dzieje się tak choćby w Rosji – kraju, gdzie wypadków samochodowych jest dużo i nierzadko trudno udowodnić przebieg zdarzenia i drogowego. Nagranie z kamery samochodowej rozwiązuje problem. Na filmie widać dokładnie, co się działo przed wypadkiem i kto ponosi winę za wypadek.

Kamery samochodowe coraz częściej widoczne są w polskich samochodach. Czy warto zdecydować się na zakup takiej kamery? Jaką wybrać, by sprawdziła się w praktyce?

Zakup kamery samochodowej oczywiście ma bardzo duży sens

Nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Jeśli poruszamy się dużo po drogach i my możemy brać udział w wypadku samochodowym, który może być niejasny. Udowodnienie przebiegu wypadku, bez nagrania z kamerki samochodowej może być trudne. Czasami to jest słowo przeciwko słowu. Jeden kierowca twierdzi, że to nie on zawinił, drugi także. Jeden twierdzi, że nie wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle, drugi także.

Owszem, o winie może rozstrzygnąć wezwana policja, ale i policjanci mogą się pomylić. Nagranie z kamery rozwiązuje problem. Aby jednak cieszyć się posiadaniem kamerki samochodowej, która sprawdza się w praktyce, warto zastanowić się jaką wybrać. Sprawdzony wideorejestrator samochodowy posłuży nam długo. Przypadkowy może być pasmem problemów.

Jakość

Warto pamiętać, że wideorejestrator samochodowy trafi rzecz jasna do pojazdu. Będzie poddawany w nim wstrząsom, wysokim i niskim temperaturom, wilgoci i innym czynnikom, które mogą pogorszyć jego stan, bardzo ważne zatem jest kupowanie wideorejestratora dobrej jakości. Przed nabyciem kamerki samochodowej, warto więc zapoznać się z opiniami na temat kamerek, czytając o tym choćby w sieci Internet. To bardzo ważne. Szybko dowiemy się, jakich wideorejestratorów samochodowych unikać. Bardzo miarodajne są opinie kierowców ciężarówek. To oni na drodze spędzają bardzo dużo czasu i doskonale wiedzą, które kamerki psują się szybko, a które nie.

wideorejestrator samochodowy

Cena

Na pewno nie warto kupować kamerki samochodowej za przysłowiowe kilkadziesiąt złotych. Taka kamerka, to produkt niskiej jakości, który najprawdopodobniej szybko ulegnie uszkodzeniu, a sama jakość nagrań z takiej kamerki może być dość słaba. O wiele lepiej zapłacić więcej i kupić coś, co sprawdzi się o wiele bardziej.

Wideorejestrator z dodatkami

Na rynku wideorejestratorów znajdziemy szereg kamerek, które filmują tylko wąski obraz sprzed przedniej szyby. Znajdziemy także kamerki o wiele lepsze. O szerszym kącie widzenia, z dodatkową kamerką montowaną z tyłu pojazdu i kolejną, która filmuje obraz w środku. Znajdziemy kamerki filmujące tylko w dzień i takie, które nagrywają filmy w ciemności. Najdziemy kamerki o niewielkiej pamięci i takie, które nagrają godziny filmów z samochodu. Decydując się na zakup, warto wybierać te najlepsze. Posłużą o wiele dłużej, a ich użytkowanie będzie dużo przyjemniejsze.

Gdzie kupić wideorejestrator samochodowy?

Gdzie kupić wideorejestrator samochodowy? Wiele jest możliwości. Kamery samochodowe znajdziemy w bardzo wielu sklepach ze sprzętem RTV i AGD, oraz w sklepach motoryzacyjnych. Warto jednak pamiętać, że stacjonarny sklep to miejsce o ograniczonej powierzchni, dlatego nie musimy tam znaleźć wszystkich kamerek dostępnych w ofercie sklepu lub po prostu dostępnych na rynku, dlatego wskazane są zakupy w Internecie.

Jeśli nie chcemy kupować przez Internet i – w razie konieczności – odsyłać kamerki do ewentualnej reklamacji – kupmy kamerkę w sieci, na stronie danego sklepu RTV i AGD, z opcją odbioru w sklepie. Takie zakupy to dobry wybór, bowiem nierzadko sa tańsze niż zakupy bezpośrednio w sklepie. Dlaczego tak jest? W każdym sklepie RTV i AGD na miejscu znajdziemy produkty droższe, bardziej popularne, promowane. W sklepie internetowym tej samej marki możemy znaleźć produktów dużo więcej.

Sprawdzony wideorejestrator samochodowy

Jeśli dobrze poszukamy, z całą pewnością, już za kilkaset złotych kupimy wideorejestrator samochodowy, który spełni nasze oczekiwania. Jeśli jednak zdecydujemy się na jego zakup i użytkowanie, nie możemy zapominać, że są kraje, w których użytkować go nie możemy, co więcej, za jego użytkowanie grożą wysokie mandaty i konfiskata wideorejestratora.

Wjeżdżając do takiego kraju, zawsze musimy pamiętać o zdjęciu kamerki z szyby i jej wyłączeniu. To bardzo ważne. W Polsce i wielu innych krajach możemy używać kamerek samochodowych bez problemu. Warto więc z nich korzystać zawsze, gdy jedziemy naszym pojazdem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here