detektyw

W dzieciństwie z pewnością niejeden z nas bawił się w detektywów. Okazuje się, że taka praca jest nie tylko ciężka psychicznie, ale również bardzo odpowiedzialna. Wiąże się ona również z wieloma wyrzeczeniami, a także poświęconym czasem na gromadzenie materiału dowodowego i informacji w celach rozwiązania sprawy. Jakie wymagania należy spełnić, aby zostać detektywem? Jakie wykształcenie jest nam potrzebne do podjęcia się pracy w takim zawodzie? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/jak-zostac-detektywem-pracuj-jako-detektyw/

Jakie są wymagania do zostania detektywem?

Wstępne wymagania do pracy jako detektyw uzyskane muszą być na zasadzie licencji. Musisz zdać wcześniej egzamin, a także spełnić podstawowe wymogi. Aby zostać detektywem musisz mieć skończone minimum 21 lat. Dodatkowo musisz posiadać obywatelstwo polskie lub obywatelstwo innego państwa należącego do Unii Europejskiej. Musisz posiadać też przynajmniej wykształcenie średnie. Nie możesz być pozbawiony zdolności do czynności prawnych, ani nie możesz być skazany, szczególnie za przestępstwa w świetle skarbowy. W ciągu ostatnich 5 lat nie możesz być osobą zwolniona dyscyplinarnie z instytucji takich jak policja, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, agencja wywiadu, straż graniczna, Biuro Ochrony Rządu, sąd, wojsko, prokuratura lub inny organ administracji publicznej w Polsce lub innym kraju. Musisz też posiadać orzeczenie dotyczące zdolności psychicznych do wykonywania czynności zawodowych, pozytywną opinię komendanta policji oraz udokumentowane ukończenie szkoły z zakresu ochrony danych osobowych, informacji niejawnych i prowadzenia działalności gospodarczej jako detektyw.

Detektyw – jakie wykształcenie zawodowe?

Takiej pracy nie należy mieć specjalnego wykształcenia zawodowego. Jedynym wymogiem jest ukończenie szkoły średniej. Jednak istnieją szkoły przygotowujące nas do pracy w zawodzie detektywa. Jest to kilka semestrów, które pokażę ci patenty operacyjne, a także przydatne porady do prawidłowej pracy. Dobrym podglebie są szkoły przygotowujące do zawodu policjanta lub studia prawnicze i kryminologiczne.

Zobacz też: http://www.ulicamotylkowa.pl/ile-jest-w-stanie-zarobic-gornik-zarobki-gornika/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here