Niezwykłe obrzędy pogrzebowe

Tematyka śmierci jest dla wielu kultur niesamowicie ważna. Dlatego też praktycznie każde społeczeństwo wytworzyło własne sposoby na radzenie sobie ze śmiercią oraz rytuały pogrzebowe mające na celu odpowiednie pożegnanie zmarłego i odpowiednie jego zapamiętanie. Warto zapoznać się z takimi rytuałami — może niektóre z nich pomogą w trudnym okresie żałoby. W końcu można nawet w Polsce je zastosować — wystarczy wybrać dobry zakład pogrzebowy. Warszawa to miejsce, w którym na pewno znajdziemy dom pogrzebowy, który byłby gotowy przygotować niekonwencjonalny pogrzeb.

Wiszące trumny — Chiny

Wiszące trumny to zwyczaj pogrzebowy praktykowany w niektórych regionach Chin. Naukowcy szacują, że ta tradycja została wytworzona już ponad 3000 lat temu, a przestała być praktykowana 400 lat temu. O co w niej chodzi?

Trumny ze zmarłymi osobami, które były ważne dla lokalnej społeczności osobami, lokowane są na klifach wzdłuż rzeki Jangcy. Zwisają one na linach, stawiane na półkach skalnych, chowane w naturalnych jaskiniach lub lokowane na palach pomiędzy szczelinami.

Nie wiadomo dokładnie, dlaczego stosowało się taki rodzaj pochówku. Istnieje parę hipotez wyjaśniających. Jedna z nich mówi o tym, że im wyższe miejsce pochówku, tym większy szacunek dla zmarłego. Inna hipoteza mówi o tym, że klify służyły jako “schody do nieba” lub jako pomost do życia po śmierci.

Diamenty z prochów zmarłych osób

Ten zwyczaj pogrzebowy jest nowoczesnym wynalazkiem. Otóż ze spopielonych zwłok zmarłej osoby tworzy się diament, który może być noszony przez osoby bliskie zmarłej osoby. W Polsce można wykonać taką usługę — wystarczy zgłosić się do takiego miejsca jak dobry dom pogrzebowy. Warszawa to miasto, w którym na pewno znajdziemy dom pogrzebowy wykonujący taką usługę.

Koraliki z prochów zmarłych osób

Kolejnym pomysłem na ciekawe zagospodarowanie szczątek po zmarłej osobie jest wytworzenie koralików z ich prochów. Pomysł ten pochodzi z Korei Południowej.

Ze względu na bardzo ograniczoną ilość miejsc pochówku, w Korei obowiązuje prawo, które nakazuje rodzinie usunięcie szczątek zmarłych po 60 lat od pogrzebu. Powstaje wtedy duży problem z tym, co należy zrobić ze szczątkami. Coraz częściej przemienia się szczątki w szklane koraliki. Niektóre rodziny tworzą nawet taki “rodowy naszyjnik” z koralikami stworzonymi ze szczątków wszystkich członków rodziny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here