gadżet na kajak

Każdy początkujący amator kajakarstwa, zaczynając swą przygodę na bardziej lub mniej porywistej rzece, zaliczył upadek do wody – nie ma co do tego najmniejszej wątpliwości. Idąc na swój pierwszy spływ zastanawiamy się, gdzie schowamy ubrania na zmianę, ręcznik, suchy prowiant czy nawet sprzęt elektroniczny. Aby mieć pewność, że nasze rzeczy nie ulegną zniszczeniu przy pierwszym kontakcie z wodą, powinniśmy zaopatrzyć się w worek wodoszczelny. Jakie modele są dostępne na rynku? Co pomieszczą? Ile kosztują?

Przede wszystkim – pojemność

Zastanówmy się, jak długo będzie trwać nasz spływ i co w związku z tym musimy zabrać. Kilka dni z nocowaniem pod namiotem? A może trzy godziny spokojną rzeczką? Wystarczy nam wtedy mały, dwulitrowy worek na drobiazgi. Worek wodoszczelny Aquarius GoPack to świetna i niedroga opcja na zabezpieczenie naszych cennych rzeczy. Wykonany z tarpaulinu, odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne, wilgoć i brud. Producent gwarantuje odporność na wodę oraz szkodliwe promieniowanie UV.

A na dłuższe wojaże…

Jeżeli planujemy dłuższą przygodę, spływ bardziej porywistą rzeką i potrzebujemy zabezpieczenia większej ilości rzeczy – powinniśmy zainwestować w worek wodoszczelny o większej pojemności i gwarantującym nam wyższą klasę wodoszczelności. Prym na rynku pod tym względem wiedzie marka Over Board – są to eksperci w swojej dziedzinie. W ich ofercie znajdziemy całą masę wodoszczelnych gadżetów: etui na telefon, aparat czy mapę; słuchawki, torby, plecaki…Warto zapoznać się z produktami tej firmy. Worek wodoszczelny od Over Board możemy zanurzyć na krótką chwilę do trzech metrów głębokości – nasze rzeczy pozostaną suche. Niewątpliwym atutem tego produktu jest również fakt, że nie musimy martwić się o jego zatonięcie – wraz z zawartością będzie dryfować na powierzchni. Brzmi dobrze, ale czy są jakieś minusy? Raczej nie ma żadnych, nawet cena – a ta zależy od pojemności – nie jest zbyt wygórowana.

Same plusy

Podsumujmy: wybierając się na kajak, chcemy spędzić miło i aktywnie czas. Nie potrzebujemy stresu związanego z zabezpieczeniem naszego sprzętu elektronicznego (i nie tylko). Wywrotka może zdarzyć się każdemu, nawet najbardziej doświadczonemu kajakarzowi. Rzeka na pozór spokojna jednego dnia, innego może okazać się trudnym do okiełznania żywiołem. Aby uniknąć niepotrzebnych nerwów, związanych z nieprzewidzianymi wydatkami, warto zainwestować wcześniej w worek wodoszczelny: jest to jednorazowa inwestycja, zabezpieczająca nasze cenne rzeczy na lata.

Odwiedź stronę www.gosup.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here