Nawiercanie wodociągów

Prace hydrauliczne to już nie tylko przetkanie zatkanego zlewu, wymiana czy oczyszczanie rur. Oczekiwania klientów w temacie zakresu prac jakie jest w stanie wykonać jedna firma rosną, a w związku z tym każda profesjonalna ekipa dąży do poszerzania swoich umiejętności. Obecnie coraz częściej są to zadania związane z mechaniczną ingerencją w strukturę istniejącej sieci kanalizacyjnej czy wodociągowej.

Nawiercanie wodociągów – dlaczego uchodzi za czynność skomplikowaną?

Jedną z prac czy też czynności, jakiej oczekuje się obecnie od hydraulików jest nawiercanie wodociągów. Jednak niewiele ekip podejmuje się ich wykonania. Powód tej niechęci jest dość banalny. Prace te wymagają solidnego przygotowania merytorycznego, między innymi ze względu na to, że rurociągi wykonane mogą być ze:

– stali,

– żeliwa,

– PVC i PEHD

Rodzaj materiału zależy tak od rodzaju sieci, jak też warunków wynikających z właściwości terenu przez który przebiega sieć wodociągowa. Innym czynnikiem z jakim należy się liczyć jest wiek danej struktury! Wciąż podczas prac budowlanych zdarza się ekipom trafiać na sieci, które dawno już powinny znaleźć się w muzeum. Warto jednak zaznaczyć, że mimo wieku nie można im zarzucić niesprawności!

Bezpieczeństwo w trakcie prac z siecią wodociągową

Kluczową sprawą podczas prac nawiercających jest bezpieczeństwo. Nie tylko dlatego, że pod ziemią czy też w starych rurach znaleźć można dosłownie wszystko. Doświadczeni hydraulicy dobrze wiedzą, że tego typu prace nie powinny być przeprowadzane przez osoby nieposiadające do tego uprawnień. Drugim czynnikiem, który zaważyć może na zdrowiu ekipy oraz płynności prac jest wykorzystywanie do niej odpowiednich narzędzi.

Sieć wodociągowa to inwestycja na lata!

Nawiercając wodociąg, zawsze, nawet kiedy mowa jest o małej sieci podmiejskiej, do podłączenia się potrzebujemy sprzętu o konkretnych parametrach technicznych. Obejma do nawiercania z odejściem kołnierzowym na rury PCV i PE  pozwoli na wykonanie rozgałęzienia sieci bez zbędnych trudności. Zastosowanie markowych elementów nie tylko gwarantuje prawidłowe podłączenie klienta, ale też znosi ryzyko potencjalnej awarii np. w przypadku rozbudowy sieci wodociągowej na tym terenie. Warto mieć to na uwadze i w razie potrzeby przypomnieć o tym klientowi, szczególnie gdy nalega on na szukanie oszczędności!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here