Najlepszy sklep motoryzacyjny online

Każdy chce aby zakupy w Internecie były zarówno bezproblemowe, bezpieczne i względnie tanie. Choć wiele słyszy się o oszustach internetowych, to również coraz częściej daje się odnaleźć informacje o platformach, które szczególnie wzięły sobie do serca kwestie bezpieczeństwa dokonywanych transakcji oraz ich szybkości realizowanych zamówień i ogólnopojętej jakości.

Branża automotive w Polsce

W niniejszym artykule pragniemy skupić się przede wszystkim na branży automotive. Branża motoryzacyjna jest bardzo specyficzna i tym samym niezwykle ciekawa. Funkcjonuje w niej wiele podmiotów gospodarczych: od producentów samochodów, auto części, mebli, sprzętu czy akcesoriów, po ich importerów, dystrybutorów, montażystów i użytkowników. W praktyce w dzisiejszych czasach nie ma osoby, która dotychczas nie skorzystała bezpośrednio lub pośrednio z dobrodziejstwa technologicznego wytworzonego przez branżę motoryzacyjną.

Wśród wielu podmiotów działających na co dzień w branży automotive są hurtownie i sklepy motoryzacyjne. Działają one zarówno w formie stacjonarnej, ale także coraz częściej w sferze internetowej. O tym jak obszerna jest to branża może świadczyć chociażby liczba wyników wyszukiwania wyświetlana po wpisaniu w wyszukiwarce frazy „sklep motoryzacyjny online”. Liczba wyników jest liczona w milionach.

Przy tak dużej liczbie sklepów internetowych skomplikowanym wydaje się wybranie tego jednego, właściwego, który będzie zawierać najobszerniejszą ofertę i jednocześnie dostarczać produkty w rozsądnych pieniądzach. I faktycznie tak… było, do początku 2019 roku. To właśnie wtedy na internetowym rynku motoryzacyjnym pojawił się nowy podmiot, który szybko zaczął zyskiwać popularność i uznanie wśród zmotoryzowanych internautów. Mowa o pierwszym w Polsce marketplace motoryzacyjnym, który funkcjonuje pod adresem domenowym woopauto.com.

WOOPauto – wszystko dla zmotoryzowanych

WOOPauto (często określony pieszczotliwie mianem WOOP), to internetowa platforma sprzedażowa funkcjonująca na zasadach marketplace’u. Innymi słowy, jest to serwis internetowy dla branży B2B (business to business) umożliwiający sprzedaż sprzętu i mebli warsztatowych, auto części, opon i akcesoriów motoryzacyjnych przez podmioty gospodarcze innym podmiotom gospodarczym.

Znamiennym dla WOOP’a jest fakt, iż w roli sprzedawców występują wyłącznie producenci, główni importerzy i dystrybutorzy ogólnopojętych produktów motoryzacyjnych, natomiast w roli nabywców wyłącznie podmioty gospodarcze posiadające numery PKD związane z branżą automotive. Są to zatem między innymi warsztaty mechaniczne (samochodowe, motocyklowe, rolnicze), warsztaty wulkanizacyjne, lakiernicze, warsztaty blacharskie czy serwisy od klimatyzacji samochodowej, jak również sklepy i hurtownie motoryzacyjne oraz inne firmy pośredniczące w transakcjach kupna-sprzedaży wyposażenia warsztatów samochodowych.

To argument, który trafia do każdej ze stron transakcji, podobnie jak i obowiązek rejestracji i weryfikacja zarówno sprzedających, jak i kupujących. Właściciel WOOPauto.com przykłada szczególną uwagę do kwestii bezpieczeństwa zawieranych transakcji, jak i szybkości i precyzyjności ich realizacji. Każdy przedsiębiorca doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że „czas to pieniądz” i nic bardziej nie irytuje i nie spowalnia realizacji świadczonych usług jak nierzetelny kontrahent i wynikające z tego opóźnienia w dokonywaniu płatności, wysyłki lub pomyłki w dostawie. Te problemy nie mają miejsca na WOOP’ie.

Szczególnie dużym atutem WOOP’a jest szerokość oferowanego asortymentu. W rzeczywistości na WOOPauto.com można skompletować wyposażenie warsztatu samochodowego (w tym nawet zamówić meble warsztatowe i podnośniki), nabyć narzędzia i elektronarzędzia, normalia, a także zakupić części zamienne, opony i akcesoria do samochodów osobowych, ciężarowych i rolniczych. W przypadku niedostępności jakiegokolwiek produktu istnieje możliwość zgłoszenia tego faktu w wygodny sposób działowi obsługi klienta, który albo zaproponuje zamiennik, albo postara się zorganizować część w możliwie najkrótszym czasie.

Nie bez znaczenia dla przedsiębiorców z branży motoryzacyjnej jest również fakt, iż dokonując zamówień hurtowych lub większych zakupów tego samego asortymentu istnieje możliwość negocjowania cen i to mimo, iż najczęściej są już najniższe na rynku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here