montaż paneli fotowoltaicznych

Prawidłowy montaż paneli fotowoltaicznych oraz ich odpowiednie usytuowanie ma ogromny wpływ na ich opłacalność zastosowania oraz wydajność. Żeby prawidłowo funkcjonowały, muszą być zainstalowane w miejscu, które jest niezacienione oraz ustawione w takiej pozycji, aby absorbować jak najwięcej promieni ze słońca.

Montaż instalacji fotowoltaicznej nie jest skomplikowany, ponieważ wystarczy przymocować system tak, aby nie uległ zniszczeniu wskutek śnieżycy czy wiatru. Następnie wystarczy połączyć niezbędne przewody elektryczne oraz zainstalować cały osprzęt.

Z której strony nieruchomości najlepiej zainstalować fotowoltaikę?

Panele fotowoltaiczne posiadają dość dużą powierzchnię, dlatego tylko niektórzy decydują się na to, aby zamontować je na działce obok domu. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest elewacja budynku a najlepiej dach.

Powierzchnia dachu to najlepszy wybór, ponieważ w takim miejscu system nikomu nie przeszkadza, a z drugiej strony nie jest narażony na cień padający z drzew rosnących obok czy też sąsiednich budynków.

Najwięcej energii słonecznej można uzyskać, kiedy panele fotowoltaiczne zostaną ustawione bezpośrednio w stronę słońca. Najkorzystniej jest skierować je na południe oraz pochylić pod kątem 30-40° do poziomu.

Która firma pomoże zamontować instalacje fotowoltaiczne w Lublinie?

Najczęściej klienci decydujący się na panele fotowoltaiczne w lubelskim korzystają z usług działającej od wielu lat firmy Pro-men. Przedsiębiorstwo zatrudnia doświadczonych fachowców, którzy mają odpowiednią wiedzę i umiejętności do tego, aby prawidłowo dokonać montażu takiego systemu.

Fotowoltaika w Lublinie montowana jest zarówno na budynkach prywatnych domów jednorodzinnych, jak i obiektach firmowych. Największe korzyści, jakie osiągają klienci po zainstalowaniu instalacji fotowoltaicznej to:

  • oszczędność energii,
  • zmniejszenie rachunków za prąd, ogrzewanie i bieżącą wodę ciepłą,
  • nieograniczony dostęp do źródła światła,
  • długi okres gwarancyjny,
  • możliwość montażu dodatkowego osprzętu,
  • fachowe doradztwo,
  • szybka i profesjonalna obsługa.

Odpowiednio dopasowana instalacja fotowoltaiczna w Lublinie oraz fachowy montaż przez specjalistów to gwarancja pełnego wykorzystania ich możliwości. W ten sposób do budynku dostarczana jest niezbędna ilość energii do funkcjonowania całego obiektu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here