Monitorowanie pracy pracownika zwiększa zyski przedsiębiorstwa

Pracownicy zatrudnieni w jednym dziale pracują tę samą liczbę godzin w miesiącu, lecz często ich wydajność jest zupełnie inna. Niektórzy podwładni wykonują wiele obowiązków, inni zajmują się rzeczami, które powinni robić w wolnym czasie. Niestety, ma to niekorzystny wpływ na zyski z prowadzenia biznesu i przekłada się na wyższe koszty. Aby zwiększyć wydajność pracowników, można stosować monitorowanie pracy pracownika. Sprawdź, jak działa taki system i jakie są korzyści z jego wdrożenia.

  1. Monitorowanie pracy pracownika – na czym polega?
  2. Kontrola pracowników zwiększa zyski przedsiębiorstwa
  3. Zwiększenie bezpieczeństwa danych firmowych

Monitorowanie pracy pracownika ma szereg zalet, które są istotne zarówno dla małych, jak i dużych przedsiębiorstw. Dzięki niemu można zwiększyć zyski firmy i zminimalizować koszty, a także wesprzeć podwładnych, gdy liczba obowiązków na nich nałożonych będzie zbyt duża. Jak działają systemy monitorowania pracy podwładnych?

Monitorowanie pracy pracownika – na czym polega?

Dzięki systemom oferowanym przez https://www.vida.pl – Partner Axence, monitorowanie pracy pracownika staje się o wiele łatwiejsze. System sprawdza, o której podwładny stawił się w pracy i o której ją zakończył. Sprawdzane są również czas pracy, liczba logowań i ich godziny. Ponadto pracodawca zyskuje dostęp do informacji o przeglądanych stronach internetowych oraz ma możliwość blokowania stron. System monitorowania pracy pracownika umożliwia tworzenia raportów zawierających wymienione informacje, dzięki czemu pracodawca może ocenić efektywność podwładnych.

Programy kontrolujące pracowników sprawdzają czas rzeczywistego korzystania z aplikacji oraz monitorują koszty i liczbę wydruków. Dzięki temu korzystanie z systemu przekłada się na realne oszczędności, które są zauważalne już po kilku miesiącach od wdrożenia kontroli pracy podwładnych.

Kontrola pracowników zwiększa zyski przedsiębiorstwa

System kontrolowania pracy podwładnych to narzędzie, które przyczynia się do poprawy jakości pracy oraz do zwiększenia efektywności wypełnianych obowiązków służbowych. Podwładni powinni być poinformowani o wdrożeniu systemu monitorowania ich pracy, gdyż służy on przede wszystkim poprawie wydajności wykonywanych obowiązków, a nie poszukiwaniu uchybień. Monitoring może pomóc podwładnym przekonać szefa do zatrudnienia dodatkowego pracownika, jeżeli wykaże, że dotychczasowa liczba zatrudnionych nie jest w stanie samodzielnie sprostać wszystkim obowiązkom. Ponadto system może być podstawą do ustalenia, który z pracowników powinien otrzymać premię.

System jest również dobrym zabezpieczeniem przed cyberatakami, które mogą mieć miejsce w przypadku korzystania z niebezpiecznych stron internetowych. Niebezpieczne witryny są blokowane, dlatego dane firmowe są bezpieczniejsze.

Zwiększenie bezpieczeństwa danych firmowych

Wdrażając system monitorowania pracy pracowników, dobrze jest pomyśleć jednocześnie o dodatkowej instalacji nowych antywirusów i systemów zwiększających bezpieczeństwo danych firmowych. Korzystanie z Axence nVision sprawia, że kontrola licencji oprogramowania i wiele innych działań w obszarze IT stają się o wiele łatwiejsze. Dzięki temu rzadziej dochodzi do ataku na firmową sieć, a w przypadku ich wystąpienia hakerom trudniej jest włamać się do systemu i wykraść wrażliwe dane. Bezpieczeństwo danych firmowych to dziś podstawa, gdyż wyciek informacji wpływa negatywnie na wizerunek przedsiębiorstwa. Szczególnie źle postrzegane są wycieki danych osobowych klientów, przed którymi system kontroli Axence nVision skutecznie chroni.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here