dobry telefon

W dzisiejszych czasach chyba każdy z nas posiada w swojej kieszeni smartfona. Jest to urządzenie z którym potrafimy nie rozstawać się na krok, co jakiś czas wymieniamy go również na jakiś nowy model, niekoniecznie wiedząc dlaczego. Po prostu widzimy reklamy w telewizji i w internecie i stwierdzamy, że nasz telefon jest już chyba przestarzały. Oczywiście nie zawsze jest to prawdę.

Zatem, czym kierować się przy zakupie nowego telefonu komórkowego?

Przede wszystkim, powinniśmy zainteresować się starszymi modelami danej marki. Jeśli zagłębimy się dokładnie w specyfikacje najnowszych telefonów, być może sami dojdziemy do wniosków, że nowoczesne smartfony niewiele się różnią od tego, co było oferowane jeszcze parę modeli wcześniej. Wprowadzone są być może małe zmiany w kwestii wyglądu, ergonomii. Jednak, jeśli chodzi o samą specyfikację i wydajność, najnowsze modele wcale nie powalają na kolana. Dlatego, jeśli kierujemy się tym, żeby wybrać smartfona w najlepszym stosunku ceny do jakości, powinniśmy rozglądać się za starszymi modelami.

Przy wyborze nowego smartfona powinniśmy zastanowić się jakiego rodzaju matrycę chcemy w nim posiadać, oraz to, jaką ma mieć przekątną ekranu. Nowoczesne telefony, posiadają coraz większe wyświetlacze, aczkolwiek wcale nie oznacza to, że wielkość samego telefonu zaczyna być ogromna. Producenci zmniejszają grubość ramek, na rzecz zachowania wielkości telefonu, tym samym powiększając same ekrany. Jeśli chodzi o same matryce tutaj wybierać będziemy pośród trzech typów: amoled, ips, tft.

Dla osób wymagających najbardziej polecana będzie ta pierwsza opcja, ponieważ posiadać wtedy będziemy najbardziej nasycone, oddane do rzeczywistości kolory. Druga opcja z kolei, jest idealnym złotym środkiem, jakoś kolorów nie będzie już taka jak w amoledach, jednak dalej posiadać będziemy bardzo ładne kolory, odpowiedni kontrast i szerokie pole widzenia. Matryce tft znajdziemy już tylko w niskobudżetowych modelach, w których producenci i tak już coraz częściej kierują się ku matrycom IPS.

Jaki telefon do pracy

Wybierając smartfona, musimy też przede wszystkim zastanowić się jaki system operacyjny jest dla nas najbardziej odpowiedni. Jednak z całą pewnością telefony najbardziej popularnym wyborem będzie system Google Android, stosowany przez większość producentów. Dzięki temu, posiadamy na niego olbrzymią ilość aplikacji, modyfikacji i gier.

Jeśli chcemy uzyskać jak najlepszą wydajność naszego telefonu, musimy zwrócić uwagę na ilość pamięci operacyjnej w nim zawartej. Im jej więcej, tym płynniejsza praca telefonu, komfort przełączania między aplikacjami, oraz większą ilość gier, którą możemy obsłużyć. W telefonach z popularnym jabłuszkiem ilość oferowanej pamięci jest stosunkowo mniejsza, niż w telefonach z Androidem, jednak nie wpływa to niekorzystnie na ich pracę, ponieważ telefony marki Apple są doskonale zoptymalizowane pod tym kątem.

Niestety, ale smartfony z systemem operacyjnym Google Android muszą posiadać troszkę więcej pamięci do płynnego działania, aczkolwiek na rynku normą jest już cztery gigabajty pamięci, które w zupełności wystarczą. Możemy również zastanawiać się jaki telefon do pracy w trudnych warunkach wybrać. W takim przypadku powinniśmy zainteresować się smartfonami określanymi jako pancerne. Musimy jednak wiedzieć, że pomimo tego, co może nam się wydawać, takie telefony specyfikacją nie odbiegają od ich standardowych wersji.

telefon do pracy

Tutaj również przy wyborze przede wszystkim kierujmy się jego wydajnością, równocześnie pamiętajmy o najważniejszym. Telefonu wytrzymałego na trudne warunki nigdy nie kupujmy w popularnym chińskim serwisie internetowym. Nie będzie wtedy obowiązywała nas żadna gwarancja, a co za tym idzie, w razie niepowodzeń w jego użytkowaniu, wszelkich napraw musimy dokonać z własnej kieszeni. Dodatkowo, odporność takiego smartfona na ciężkie warunki pracy zagwarantowana jest tylko, dzięki jego bardzo dobrym wykonaniu. To właśnie jego szczelność, dokładność spasowania danych elementów, gwarantuje nam jego dobrą pracę.

Zatem, decydując się na taki telefon do pracy, powinniśmy przede wszystkim kupować go tylko i wyłącznie u polskich producentów. Podsumowując, kupując nowy telefon komórkowy, przede wszystkim kierujmy się jego specyfikacją, nigdy tym, co teraz na rynku jest nowością. Okazać się bowiem może, że wydamy dużo większą kwotę, tylko dlatego, że posiadać będziemy najnowszy model telefonu, równocześnie mogąc zaoszczędzić te pieniądze, kupując model niższy z bardzo podobnymi, lu nawet takimi samymi podzespołami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here