Jak wybrać kasę fiskalną na potrzeby własnej działalności gospodarczej

Zgodnie z polskim prawem handlowym każdy przedsiębiorca prowadzący w Polsce działalność stacjonarną opartą na sprzedaży lub wykonywaniu usług, musi posiadać na stanie kasę fiskalną, na której rejestruje cała sprzedaż. Dodatkowo kasy te muszą być dostosowane do bieżących realiów rynku oraz zmian ustawowych, dlatego przed zakupem kasy należy je obserwować, żeby wiedzieć, jaką kasę musimy kupić i żeby niewiedzą nie narazić się na urzędowe nieprzyjemności.

Drukarki fiskalne online – o co chodzi?

Najnowszą zmianą w polskim prawie dotyczącym handlu na terenie naszego kraju jest ta, która wymaga posiadania od przedsiębiorców kas automatycznie połączonych z internetem (tzw. kasy online). Wszystkie transakcje sprzedaży rejestrowane są wówczas i automatycznie wysyłane do wglądu konkretnych urzędów. Kasy i drukarki fiskalne tego typu można dostać w dobrych sklepach zarówno internetowych, jak np. https://alfasystem.com.pl/ jak i w tradycyjnych punktach sprzedaży. Zgodnie z ustawą na tego rodzaju kasy od stycznia 2020 musiały przejść stacje paliw, wulkanizacje i warsztaty samochodowe, od stycznia 2021 gastronomie, hotele, skupy węgla, od lipca 2021 salony fryzjerskie, kosmetyczne, usługi budowlane itd.

Szczegółowe terminy obowiązkowych przejść różnych branż można znaleźć na w/w stronie Alfa System.

Jak dobrać typ kasy do prowadzonej działalności?

O dobór drukarki fiskalnej do rodzaju działalności warto zapytać bezpośrednio sprzedawcę. Nie wszystkie funkcje, jakie oferują kasy muszą być niezbędne w naszym rodzaju działalności i nie ma sensu kupować kasy, która będzie wyposażona we wszystko, jeśli z tego wszystkiego w ogóle nie będziemy korzystać. Tu dobór funkcji i parametrów należy ocenić realistycznie i nie przesadzać z możliwościami, dzięki czemu uda nam się zaoszczędzić pieniądze na inne biznesowe cele.

Ceny i porównania ofert

Przed zakupem kasy i drukarki fiskalnej dobrze jest porównać oferty w kilku miejscach, sprawdzić dostępne rabaty i zniżki i wybrać ten sklep, w którym zakup będzie dla naszej firmy po prostu najbardziej korzystny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here