Jak opodatkować marynarzy?

Długa nieobecność związana z licznymi wyjazdami. Rozłąka z rodziną. Rzadkie wizyty w domu. Takie życie nie sprzyja zajmowaniu się sprawami podatkowymi. W takiej sytuacji warto mieć doradcę, który zatroszczy się o nasze interesy.

Życie marynarzy z jednej strony jest wspaniałe, fascynujące i na pewno w wielu momentach godne pozazdroszczenia. Jest jednak również druga strona medal. Jest to również życie trudne. Często samotne. Na walizkach. W pośpiechu. Takie życie jest bardzo trudne do opanowania. Brakuje czasu dla rodziny, przyjaciół, a tym bardziej na zajmowanie się podatkami.

Kolega nie płaci

Podatek za pracę marynarzy to bardzo skomplikowany temat. Marynarze, pływający pod obcą bandera, często są przekonani, że na mocy ustawy o podwójnym opodatkowaniu nie są zobowiązani do odprowadzania podatku w Polsce, gdyż płacą podatek w kraju, w którym zarejestrowany jest armator, u którego pływają. Nie jest to sytuacja jednoznaczna!

Podatki marynarskie nie są jasno sprecyzowane. Marynarze, często sugerują się sytuacją kolegi, który pływa na tym samym statku. Nie jest to najlepsze rozwiązanie. Podatki dla marynarzy są tak bardzo niejednoznaczne, że nie można sugerować się sytuacja kolegi, nawet takiego, który pracuje u tego samego armatora. Tylko dobry radca podatkowy dla marynarzy jest w stanie pomóc podjąć decyzję o konieczności opłacenia podatku w Polsce.

W czym pomoże kancelaria radcowska?

Rozpatrując sytuację marynarza trzeba podejść do niej bardzo indywidualnie. Każdy z marynarzy jest w innej sytuacji. Kancelaria radcowska radcaprawny-trojmiasto.pl/podatki-marynarskie/ ,która ma doświadczenie w rozliczaniu podatków marynarzy oraz podatków rodzin marynarzy potraktuje każdy przypadek jednostkowo i indywidualnie. Dzięki temu marynarz może mieć pewność, że po kilku latach Urząd Skarbowy nie wezwie go do uregulowania niedopłaty.

Zasięgnięcie porady radcy prawnego rozwieje wątpliwości, które dręczą nie jednego marynarza. Pozwolą sprecyzować sytuację podatkową, zyskać pewność, że decyzje, które zostały podjęte są korzystne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here