Funkcjonalny telefon komórkowy do 200 zł

Telefon komórkowy w obecnych czasach jest narzędziem niezbędnym. Tak bardzo się do niego przywiązaliśmy, że często mawiamy „bez telefonu jak bez ręki”, albo i gorzej. Z prostego urządzenia do dzwonienia i wysyłania wiadomości, telefon stał się prawdziwym kombajnem multimedialnym. Wiele operacji zamiast na komputerze możemy wykonać właśnie na smartphonie. Powiem więcej, niektóre rzeczy wolę osobiście robić na telefonie, bo jest to szybsze i wygodniejsze.

Telefon komórkowy powinien posiadać pewne cechy i funkcje, w zależności od tego kto będzie jego użytkownikiem. Właściciel firmy raczej nie zadowoli się prostym telefonem na klawisze, którego spokojnie może używać nasza babcia. Z kolei babcia zobaczywszy smartphone ze 150 aplikacjami, prędzej telefon wyrzuci przez okno jak zacznie go używać. Generalizuję trochę, lecz ile ludzi tyle potrzeb i przybliżmy się temu bliżej.

Telefon niezależnie kto będzie jego odbiorcą powinien mieć funkcję dzwonienia oraz pisania wiadomości. Oczywista oczywistość można by rzec, zwróćmy jednak uwagę na jakość rozmów. Co komu z komórki przez którą nie słuchać naszego rozmówcy, albo nas po słyszą. Głośnik i mikrofon są elementami często słabej jakości w tańszych telefonach, nawet tych skierowanych dla seniorów.

Funkcjonalność to podstawa

Kupując nową słuchawkę, zwracamy uwagę na to jak intuicyjna jest obsługa. Wygodna klawiatura, lekko lecz pewnie wciskające się przyciski. Wszystko pod ręką i wiele niezbędnych aplikacji będących już w standardzie na wyposażeniu. Do tego szybka ładowarka i słuchawki, na których producenci coraz częściej oszczędzają nie dodając do pudełek.

Zacznijmy może od osób nie potrzebujących smartphonów. Jaki kupić funkcjonalny telefon komórkowy do 200 zł, który nie jest jednocześnie jednorazówką? Z tradycyjnych klawiszowców powinniśmy wybrać coś z produktów Nokii, która mimo że nie jest już w rękach Finów, to na tle konkurencji wyróżnia się jakością wykonania. Modele godne uwagi to Nokia 230, 3310, 215 oraz 105. Ta ostatnia potrafi wytrzymać na baterii dwa tygodnie, tak jak stara dobra Nokia. Wyżej wymienione telefony będą posiadały podstawowe funkcje, które w zupełności wystarczą mało wymagającym użytkownikom. Aparat, bluetooth, kalendarz, budzik, a w modelach 230 i 3310 mmsy.

Dla seniorów budżet 200 złotych oznacza wybór praktycznie każdego telefonu skierowanego do ich grupy wiekowej. Tutaj niestety żaden z wiodących producentów nie pokusił się o stworzenia telefonu dla osób starszych. Z jednej strony dziwne, bo społeczeństwa się starzeją. Z drugiej strony granica wieku osób używających smartphonów jest coraz wyższa. Musimy się zadowolić produktami z naszego rynku gdzie króluje Myphone i Maxcom.

telefony komórkowe

Większość ich produktów jest wyposażona w duże klawisze, dużą czcionkę oraz proste menu. Jakość obudów jest mierna podobnie jak baterii wytrzymujących góra kilka dni. Z dźwiękiem biegnącym z głośników jest różnie, trzeba samemu ocenić na własne ucho najlepiej. Fajnym dodatkiem są klawisze, które możemy spersonalizować przypisując do nich bliską osobę. Wystarczy taki przytrzymać, a będzie wykonywane do niej połączenie. Z tyłu obudowy często montuje się przycisk SOS, którego funkcje jest raczej oczywista.

A co z resztą osób poszukujących dobrego i taniego telefonu? Funkcjonalny telefon komórkowy do 200 zł nie musi wcale mieć 8 rdzeni, 4 aparatów i 8 gigabajtów ramu. Powinien działać płynnie, być w miarę sensownie wykonany i dać radę wytrzymać z użytkownikiem przynajmniej do końca trwania okresu gwarancyjnego.

W założonej kwocie raczej ciężko będzie nam coś znaleźć z nowych smartphonów. Poza wielkimi promocjami na przykład z likwidacji sklepów pozostaje nam wybór wśród niszowych marek. Są nimi ponownie Myphone i Maxcom oraz Cubot, iLike i Alview.

Teoretycznie posiadają ich modele wszystko to co powinien mieć smartphone. Wifi, GPS, aparat, bluetooth i system Android. Problem w tym, że posiadają bardzo słabą specyfikację, która sprawia, że wolny telefon przy zakupie po pół roku staje się wręcz nie do użycia. Wtedy jego funkcjonalność jest żadna i może służyć co najwyżej jako budzik.

Rynek telefonów używanych wcale nie jest taki zły i przepełniony kombinatorami. Ja, ty i ktoś z Twojej rodziny przecież też coś w życiu sprzedał, bez oszustwa. Nie można się zrażać do kupowania używanych produktów tylko dlatego, że 2 procent takich transakcji zostało nagłośnionych. Oczywiście należy być czujnym, dokładnym przy sprawdzaniu i najlepiej kupować z odbiorem osobistym.

Funkcjonalny telefon komórkowy

Jakich telefonów możemy oczekiwać w kwocie 200 złotych?

Gdy dobrze poszukamy to możemy trafić na telefony z 2 gigabajtami ramu, przyzwoitym aparatem i 16 gigabajtami pamięci wewnętrznej. Im krócej był używany tym lepiej, chodzi tutaj głównie o stan baterii. Obecnie mało który smartphone ma możliwość szybkiej i samodzielnej wymiany tego podzespołu. Dlatego telefon mający 2-3 lata pewnie już będzie wymagał wymiany akumulatora. Jakie modele możemy kupić za tą cenę? Huawei P8lite, Samsung J5 2015 a może i 2016, Sony M4, Samsung A3 i A5 2015. Szczególnie warto za ostatnimi dwoma rozglądnąć się, ponieważ poza wyżej wymienionymi cechami posiadają solidną metalową obudowę.

Dwieście złotych wydaje się kwotą bardzo małą jak na telefon, patrząc na ceny nowych telefonów. Mając do kupienia funkcjonalny telefon do prostych czynności, który nie musi zastąpić na lustrzanki nie warto na niego wydawać całej swojej wypłaty. Już za kilkaset złotych możemy kupić sprzęt w pełni zaspokajający nasze potrzeby.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here