Folie ochronne i ich zastosowanie

0
1152

Podczas przygotowania pomieszczenia do remontu warto zadbać o sprzęt i wyposażenie. Ponadto należy zabezpieczyć elementy, których nie można zdemontować. Co będzie pomocne do tego typu zadań?

Folie mają szerokie zastosowanie i większość z nas po chwili, jest w stanie wymienić przynajmniej kilka z nich. Przydaje się do pakowania i przechowywania żywności, ale także będzie dobrą ochroną podczas prac remontowo-budowlanych. Oczywiście mowa o różnego rodzaju foliach, a nie jednej uniwersalnej. W sprzedaży jest przynajmniej kilkanaście jej rodzajów. Każda z nich dedykowana jest do innego rodzaju zadań. Mogą one pełnić funkcje ochronne przed wodą, wiatrem, wilgocią i deszczem, a także mogą być stosowane w celu ochrony fundamentów, czy izolowania ścian i sufitów. Sprawdźmy więc, gdzie przydadzą się folie ochronne.

Budujesz, remontujesz, naprawiasz

Przy wykonywaniu niektórych prac powstaje duży nieporządek. Jego rozmiary i następstwa, jakie za sobą niesie, można znacząco ograniczyć. Odświeżenie pokoju nie wymaga wynoszenia wszystkich mebli, choć to ułatwi zadanie, ani demontażu okien. Po sprawnie wykonanej pracy chyba nikomu nie przychodzi łatwo dodatkowe sprzątanie. Może ono odebrać całą satysfakcję dobrze wykonanej pracy, jeśli zrealizowaliśmy ją osobiście. Tym bardziej jest ono uciążliwe, im więcej przedmiotów zostało zabrudzonych. Dlatego podczas tego rodzaju prac warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenie.

Najlepszym rozwiązaniem do zabezpieczenia wyposażenia będzie folia ochronna. W przypadku malowania, po usunięciu niezbędnych elementów np. mebli i obrazów możemy przystąpić do osłonięcia pozostałych przedmiotów. Folie ochronne mają specyficzne właściwości czepne, które możliwe są dzięki wysokiemu ładunkowi statycznemu. Cecha ta sprawia, że okrycie z łatwością przylega do większości przedmiotów. Równie łatwo jest później je usunąć, co jest bardzo wygodne przy sprzątaniu. Nie mniej dla podniesienia komfortu prac i uniknięcia sytuacji, gdy folia przypadkowo się odklei, warto wspomóc się taśmą malarską. Dzięki niej przytwierdzimy osłonę, aby zapewniała ochronę przez cały okres prac i nie była podatna na ruchy powietrza np. podczas wietrzenia pomieszczenia.

Wiele możliwości zastosowań folii ochronnej

Wysokiej jakości folie wykonane są z polietylenu o niskiej gęstości (LDPE – low desity PE). Materiał nie zalicza się do elastycznych, przez co nie jest podatny na rozciąganie. Dlatego obliczając powierzchnię do przykrycia, warto wziąć poprawkę na zwiększone zapotrzebowanie. Mimo wszystko znajdą się przestrzenie, które będą wymagały dodatkowej ochrony. Nie mniej jednak tworzywo jest bardzo plastyczne, co ułatwia dostosowanie do różnych kształtów. Folie ochronne nie tracą swoich właściwości w temperaturach do -60° C do +95° C Ponadto sprawdzą się jako skuteczna ochrona przed wieloma substancjami chemicznymi zawartych w materiałach budowlanych.

Folie ochronne znajdują szerokie zastosowanie w branży malarskiej. Dlatego często słyszymy o „foli malarskiej” przy okazji remontu. Tego typu ochrona sprawdzi się także w budownictwie, gdzie intensywność i rodzaj prac jest inny niż w przypadku malowania. Mimo tego folia nie przepuści takich substancji jak rozpuszczalniki, zaprawy, gips czy szpachle. W trakcie prac dobrze pamiętać o zabezpieczeniu okien, których czyszczenie bywa absorbujące. Warto więc poświęcić chwilę na montaż foli i przytwierdzenie jej taśmą malarską, aby maksymalnie ograniczyć czas i zakres porządków i potencjalnych uszkodzeń.

Folie ochronne mają szerokie zastosowanie. Jest to przydatne rozwiązanie zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów. Jej podstawowym zadaniem jest ochrona przed substancjami, które mogą zniszczyć lub uszkodzić różne przedmioty. Dzięki tej osłonie mamy niemal pewność, że nie dojdzie do takiej sytuacji. Ponadto sprzątanie pozostałości po wykonanych pracach będzie zdecydowanie szybsze i prostsze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here