Etui na tablet

Tablet to urządzenie, z którego korzystają tysiące osób w naszym kraju. Jest ono uniwersalne i może pełnić funkcje komputera przenośnego, telefonu i smartfona. Z tabletów korzystają najchętniej osoby o aktywnym trybie życia, które w swojej pracy i życiu codziennym pozostają w ruchu. Dzięki tabletowi możemy w każdym momencie podłączyć się do sieci, korzystać z mediów społecznościowych lub w inny sposób surfować po internecie. Ponieważ tablety to urządzenia mobilne, w czasie codziennego korzystania są wystawione na różne zagrożenia. Dlatego każdy właściciel tabletu powinien zaopatrzyć się w specjalne etui, które będzie go zabezpieczać przed urazami. Zapraszamy do krótkiego artykułu, w którym przedstawimy najchętniej i najczęściej kupowane rodzaje etui na tablety.

Etui uniwersalne czy dedykowane?

Tablety to urządzenia, które bardzo łatwo uszkodzić. Szczególnie gdy nosimy je w plecaku, torbie lub torebce. Do najczęściej występujących problemów należą: zarysowany ekran, zadrapanie obudowy, pęknięcie obudowy, wgniecenie ekranu oraz wstrząśnięcie. Każde z nich może ograniczyć sprawność naszego urządzenia lub nawet całkowicie uniemożliwić korzystanie z niego. Szczególnie że raz powstałe uszkodzenia mają tendencję do pogłębiania się z czasem.

Jeśli zależy nam na utrzymaniu tabletu w dobrym stanie, wówczas konieczne będzie zaopatrzenie się właśnie w etui na tablet. Wśród dostępnych znajdziemy rozmaite wersje, modele i fasony. Zacznijmy jednak od podstawowego rozróżnienia – na etui uniwersalne oraz te dedykowane do konkretnych modeli tabletów. Etui uniwersalne jest przeznaczone do stosowania w różnych tabletach o podobnych rozmiarach (których przekątna odpowiada przekątnej etui). Etui dedykowane to natomiast produkt sprofilowany pod kątem konkretnego modelu tabletu. Często, w etui takie zaopatrujemy się od razu, kupując tablet w salonie.

Jeśli szczególnie zależy ci na osłonieniu swojego tabletu przed potencjalnymi uszkodzeniami mechanicznymi, wówczas polecamy zaopatrzyć się w najsolidniejsze spośród dostępnych modeli – etui pancerne. Charakteryzują się one ponadprzeciętną odpornością na działanie sił fizycznych oraz wytrzymałością. Skutecznie chronią nasze urządzenie nawet w czasie upadku na twardą powierzchnię z wysokości półtora metra (lub większej). Szeroką ofertę etui pancernych znajdziesz pod linkiem: https://etuitab.pl/rodzaje-etui/etui-pancerne.

Dobre etui na tablet – czyli jakie?

Etui na tablet mogą mieć różnorodną formę. Do najczęściej stosowanych należą etui w formie saszetki, do którego wsuwamy tablet jak do kieszeni. Etui takie może być zasuwane, zamykane na zaczepy lub nawet rzepy. Przeglądając dostępne etui-saszetki warto zwrócić uwagę, czy zabezpieczają tablet przed samoistnym wysunięciem się ze środka.

Etui plecki ochrania nasze urządzenie tylko z jednej strony – tył i krawędzie. Często spotkamy etui plecki wykonane z silikonu lub innych elastycznych materiałów. Zabezpieczają nasze urządzenie w niewielkim stopniu, dlatego należy je stosować przede wszystkim w tabletach używanych stacjonarnie.

Etui książka to bardziej rozbudowana obudowa, pozwalająca na jej otwieranie i zamykanie niczym okładki książki. Stanowi dość skuteczną ochronę tabletu zarówno w czasie jego transportu, jak i podczas korzystania z niego.

Etui wyposażone w stojak to rozwiązanie dedykowane dla studentów i osób wykorzystujących tablet jako ekran. Stojak podtrzymuje tablet w wybranej przez nas pozycji, umożliwiając swobodne oglądanie wyświetlanych treści lub obsługę programów tekstowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here