Dlaczego coraz więcej firm korzysta z doradztwa gospodarczego

Na rynku nie brakuje firm zajmujących się doradztwem prawnym, rachunkowym czy finansowym dla przedsiębiorstw. Jednak pojawienie się nowego segmentu w branży – doradców gospodarczych – wzbudziło pewne zdziwienie. Skoro przedsiębiorcy prowadzą sami firmy i się na tym znają, to po co im do szczęścia jeszcze doradcy? Okazuje się, że są potrzebni, a popyt na ich usługi jest całkiem spory i to z paru powodów.

Kompleksowa obsługa

Przede wszystkim dlatego, że doradztwo gospodarcze w formie proponowanej przez między innymi https://www.wojcikdoradztwo.pl/ to usługa w pełni kompleksowa. Oznacza to, że w jej skład wchodzi profesjonalna pomoc dla firm począwszy od sporządzania budżetów oraz prognoz finansowych, opracowywania biznesplanów, a skończywszy na analizie nowych rynków zbytu i konkurencyjności branży. Mówiąc w skrócie, doradca gospodarczy zrobi za przedsiębiorcę to, na czym on się nie zna, dzięki czemu będzie mógł się zająć prowadzeniem firmy a nie sprawami z dziedziny analityki finansowej.

Zmieniające się rynki

Dużym polem do działania dla doradców gospodarczych jest opracowywanie strategii dla firm planujących wejście na nowe rynki. Mogą być to strategie dotyczące samej ekspansji, czyli analiza potencjalnych zysków i strat, jak i związane np. z koniecznością zaciągnięcia kredytów na finansowanie takiego przedsięwzięcia. Rolą doradcy jest zbadanie jego opłacalności i wskazanie klientowi optymalnego rozwiązania, które pozwoli na zachowanie płynności firmy przy jej jednoczesnym rozwoju w nowym segmencie.

Outsourcing usług

Skoro zakres działania doradcy jest tak szeroki, a jego rola nie do zastąpienia, dlaczego firmy nie zatrudniają ich na stałe? Duże przedsiębiorstwa właśnie tak robią, ale mniejsze wolą korzystać z opcji outsourcingu i sięgać po taką pomoc wtedy, gdy jest najbardziej potrzebna. Dzięki temu oszczędzają finansowo, ponieważ płacą jedynie za realne działania, a przy tym mają gwarancję uzyskania profesjonalnej porady od ekspertów. Działa to na tej samej zasadzie jak chociażby stosowany przez przedsiębiorstwa outsourcing księgowości czy prawny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here