Czy nowożeńcy nadal rozdają upominki weselne

Jeśli zastanawiasz się, czy narzeczeni nadal rozdają upominki ślubne, prosta odpowiedź brzmi: tak. Ale jak wie każdy, kto był na weselu w ciągu ostatnich kilku lat, to, co stanowi upominek, zdecydowanie ewoluowało z biegiem czasu. Teraz pary są bardziej zainteresowane tym, aby dać swoim gościom coś znaczącego, co przypomni im o wrażeniach, które mieli na weselu, lub coś jadalnego, którym mogą się cieszyć od razu. Oto, co musisz wiedzieć o upominkach weselnych.

Dajesz swoim gościom doświadczenie

Śluby przeszły długą drogę od wypróbowanych i prawdziwych uroczystości kościelnych i balowych pokoleń naszych rodziców. W trakcie weekendu weselnego możesz zorganizować cztery lub pięć różnych spotkań. Oznacza to, że obdarowujesz swoich gości raczej przeżyciem niż rzeczą. Jeśli jeśli rozdajesz upominki weselne tylko dlatego, że jest to coś na twojej liście rzeczy do zrobienia, odpręż się i bądź pewien, że Twoi goście wrócą do domu z długotrwałymi wspomnieniami.

Torby powitalne wyznaczają nowy standard

Ponieważ wesela docelowe są bardziej popularne niż kiedykolwiek, torba powitalna wypełniona prezentami nabrała większego znaczenia niż tradycyjne upominki weselne. Jeśli masz duży kontyngent gości przyjeżdżających spoza miasta, aby wziąć udział w weekend weselny, prawdopodobnie będziesz chciał powitać ich kartą powitalną i butelką ładnego lokalnego cydru, pudełkiem pączków z pobliskiej piekarni lub torbą wypełnioną smacznymi smakołykami, jak np. krówki z nadrukiem.

Upominki są nadal bardzo ważne

Zamiast przestarzałego pudełka cukierków z monogramem lub miniaturowego zdjęcia w ramce, upominki ślubne ewoluowały, aby bardziej odzwierciedlać czas, miejsce i doświadczenie, które dzielisz z gośćmi. Co to dokładnie oznacza? Cóż, może być tak, że podarujesz swoim gościom butelkę wina z winnicy, w której organizujesz wesele, lub jeśli bierzesz ślub w gospodarstwie, które słynie z pysznego jedzenia, możesz podarować swoim gościom np. słoiczek miodu. Ślub na plaży? Trzymaj się czegoś, czego goście będą używać przez cały weekend, na przykład zabawnych okularów przeciwsłonecznych.

Wybierz coś prostego

Jedną z największych frustracji par z upominkami jest to, że goście je zostawiają. Prostota to dobry sposób na zminimalizowanie marnotrawstwa i zapewnienie gościom czegoś, o czym naprawdę nie chcą zapomnieć pod koniec wieczoru.

Zamień upominki na coś jadalnego

Jadalne upominki to zawsze dobry sposób na uproszczenie spraw, jeśli chcesz, aby goście wyjechali z Twojego ślubu z czymś w ręku. W pobliżu wyjścia możesz ustawić stolik z upominkami wypełniony torebkami popcornu w małych partiach, świeżo smażonymi pączkami lub dużymi, słonymi precelkami. Chociaż goście mogą nie jeść tych smakołyków od razu, prawdopodobnie coś zjedzą, gdy wrócą na noc do swoich pokoi hotelowych.

Marnotrawstwo ma znaczenie

Jeśli martwisz się o marnotrawstwo swojego ślubu, możesz zdecydować się pominąć tradycyjne upominki i zamiast tego przekazać darowiznę na cele charytatywne lub lokalną organizację non-profit. Powiedzmy na przykład, że organizujesz wesele w gęsto zalesionym obszarze. Możesz przekazać darowiznę na rzecz lokalnej straży pożarnej lub służby leśnej, aby odzwierciedlić swoje uznanie dla okolicy. Lub, jeśli Twój ślub odbędzie się w miejskiej galerii sztuki, możesz przekazać darowiznę na lokalne centrum sztuki non-profit dla dzieci.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here