Broń do obrony własnej oraz celów sportowych i kolekcjonerskich

0
977

W czasach pokoju nie używa się broni na szeroką skalę, służy ona co najwyżej do  obrony własnej. Używają jej służby mundurowe: policja, straż miejska, ale również wojsko. Zgodnie z polskim prawem, można również kolekcjonować broń, mieć ją na własność, gdy posiada się stosowne pozwolenie. Można wyróżnić wiele rodzajów broni. To może być broń hukowa, gazowa, ale i na naboje ostre. Broń myśliwska należy chyba do najpopularniejszego rodzaju broni. Używana jest na polowaniach przez członków koła łowieckiego. Na rynku dostępna jest szeroka oferta broni, którą można znaleźć w sklepach myśliwskich oraz w innych profesjonalnych punktach stacjonarnych i w Internecie https://www.vismag.pl/.

Szkolenia i warsztaty strzeleckie

Niektóre firmy zajmujące się dystrybucją i sprzedażą broni organizują dla grup zorganizowanych i indywidualnych klientów szkolenia i warsztaty strzeleckie, na których można się dużo nauczyć. Poznaje się od strony teoretycznej budowę i przeznaczenie broni. W trakcie szkoleń kursant nabywa umiejętności bezpiecznego posługiwania się bronią. Czasem organizowane są również imprezy integracyjne, w trakcie których uczestnicy uczą się posługiwać bronią. Takie imprezy mają na celu nie tylko naukę umiejętności obchodzenia się z bronią, ale ma to być przede wszystkim dobra zabawa, która umila czas uczestnikom.

Różne rodzaje broni

Służby mundurowe, wojsko, ochrona używają broni głównie do obrony własnej, ale też do celów szkoleniowych i bojowych. Broń sportowa ma inny rodzaj przeznaczenia. Strzelectwo sportowe najbardziej rozpowszechnione jest w Biathlonie – jazda na nartach biegowych i strzelanie do celu. W tym sporcie najczęściej wykorzystuje się broń palną.

Broń myśliwska używana jest głównie na zorganizowanych polowaniach, w których uczestniczą członkowie koła łowieckiego. Broń tego typu służy do odstrzału zwierzyny dzikiej (np. lisów albo dzików), która nie jest objęta w określonym czasie ochroną.

Najmniej obostrzeń występuje w stosunku do posiadania broni hukowej i gazowej. Taką broń może posiadać praktycznie każdy, komu zależy na obronie własnej w chwili zagrożenia. Tego typu broń spotkać można także u strażników ochrony. Broń hukowa i gazowa ma na celu przestraszenie napastnika, a nie wyrządzenie mu krzywdy, zagrażającej jego zdrowiu i życiu.

Niektórzy pasjonują się kolekcjonowaniem broni. Nie używają jej do żadnych celów, tylko kolekcjonują, np. strzelby czy historyczne rewolwery. Repliki takiej broni dostępne są u profesjonalnego dystrybutora broni. Jeżeli nie uda znaleźć do kolekcji oryginału, można zakupić sobie replikę broni oryginalnej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here