Serwer dla witryn i sklepów Magento

Platforma Magento cieszy się niesłabnącą popularnością. Korzystają z niej rozmaite grupy odbiorców – osoby i przedsiębiorstwa prowadzące własne strony i sklepy internetowe, sklepy z aukcjami, lub w inny sposób udostępniający swój asortyment w internecie. Magento oferuje niemal nieograniczone możliwości w zakresie edycji i doboru układu graficznego oraz zawartości Twojej e-witryny. By sklep Magento działał w pełni poprawnie, warto wybrać dla niego odpowiedni serwer. Poniżej udzielamy odpowiedzi w zakresie doboru hostingu dla stron w Magento. Dowiesz się na jakie sprawy zwrócić uwagę w czasie przeglądania ofert hostingowych oraz po którą z nich warto sięgnąć. 

Inwestycja w hosting Magento – dla przedsiębiorców o różnym profilu i wielkości 

Hosting Magento to wybór m.in. przedsiębiorców – sięgają po niego średnie i duże firmy, które prowadzą aktywną działalność w internecie. Jeśli potrzebujesz stałego dostępu do dobrze funkcjonującego serwera, na którym przechowywane dane będą dostępne przez całą dobę i wszystkie dni tygodnia – wówczas warto wybrać serwer dedykowany lub VPS. Oba rozwiązania są wybierane właśnie do stron w Magento. 

Serwer dedykowany to wydzielona i przeznaczona wyłącznie dla Ciebie przestrzeń, którą możesz swobodnie wykorzystywać w celu przechowywania danych, zarządzania nimi oraz wprowadzania nowych aplikacji, funkcji i udogodnień. Serwery dedykowane są całkowicie niezależnie od innych użytkowników, dlatego korzystając z nich, masz gwarancję pełnego bezpieczeństwa i bezawaryjności. 

Serwery VPS – czyli serwery wirtualne – działają w odmienny sposób. Za pomocą specjalnego oprogramowania imitują one występowanie fizycznego urządzenia, udostępniając w ten sposób przestrzeń wirtualną. Serwery takie są  wybierane przez różnego typu przedsiębiorstwa, zwłaszcza przez to rozwijające się, które poszukują rozwiązań bardziej zaawansowanych niż konwencjonalne www. 

Oba rozwiązania – serwery dedykowane jak i serwery VPS – mają swoje zalety, które warto rozważyć przed podjęciem ostatecznej decyzji. Odradzamy natomiast wybór serwerów współdzielonych, które w przypadku stron Magento mogą nie podołać wszystkim zamiarom i oczekiwaniom. 

Funkcjonalność Magento a funkcjonalności serwera 

Magento to skrypt wybierany z uwagi na możliwości i funkcje, jakie on oferuje. Posiada rozbudowany system analiz, sporządzania raportów i zarządzania produktami. Posiada także swoją wersję mobilną oraz korzysta z rozmaitych systemów płatności. Dlatego wybierany jest tak często właśnie jako baza dla prowadzenia sklepu internetowego. 

Ze względu na specyfikę pracy Magento, warto wybierać serwery oferujące maksymalną ochronę przechowywanych danych. Kluczowe jest wykorzystanie Firewall, skanowanie przechowywanych plików oraz skanowanie kodów pod kątem obecności złośliwego oprogramowania. Ponieważ architektura skryptów Magento bywa bardzo rozbudowana, warto także zwrócić uwagę na najważniejsze kryteria techniczne interesujących Cię serwerów – ich rozmiar, limit transferu, wykorzystane moce obliczeniowe oraz RAM.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here