Salony meblowe — na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

0
192

Urządzanie nowego mieszkania czy domu to piękne i niosące dużo radości, ale też odpowiedzialne zadanie. Każdemu przecież zależy na tym, by wszystkie meble komponowały się dobrze z resztą wystroju wnętrza i by służyły jak najdłużej. Na co zwrócić uwagę przy wyborze salonu meblowego i dlaczego wizyta w salonie to konieczność? Podpowiadamy.

Co zyskasz dzięki wizycie w stacjonarnym salonie meblowym?

Podchodząc na poważnie do kwestii urządzania wnętrza, nie ma mowy o pominięciu wizyty w specjalistycznym salonie meblowym. Żadne wizualizacje internetowe ani zdjęcia nie mogą się równać żywemu kontaktowi z danym meblem lub zestawem mebli. Często kolor zdjęć odbiega od rzeczywistego. A o ile nie mamy dobrej miarki w głowie, wymiary mebla zapisane w metrach czy centymetrach mogą nas łatwo zmylić.

Możliwość przetestowania mebli

Wizyta w salonie mebli daje możliwość przetestowania ich. Nie tylko ujrzenia ich rzeczywistych barw, formy i wymiaru, ale także odczucie dotyku tworzywa, z którego są wykonane. Dzięki temu potrafimy stwierdzić czy dany materac, krzesło, kanapa są dla nas lub dla członków naszej rodziny wystarczająco wygodne. To samo dotyczy zakupu mebli biurowych. O ile zależy nam na tym, by nasi pracownicy czuli się w miejscu pracy komfortowo, musimy najpierw sami ocenić wygodę korzystania z poszczególnych mebli.

Szeroki asortyment lokalnych produktów

Zawsze warto wspierać lokalnych producentów, także małe firmy. Takie działanie niesie ze sobą wiele korzyści. Oprócz tego, że czynimy dobrze dla środowiska, nie przyczyniając się do transportu mebli z zagranicy, (co produkuje ogromną ilość zanieczyszczeń) to mamy większy dostęp i możliwość weryfikacji całego procesu produkcji. Meble polskich, lokalnych producentów w swojej ofercie ma Jawor https://meblejawor.com.pl/ —  sieć salonów meblowych z wieloletnią tradycją.

Możliwość konsultacji ze specjalistą

Wizyta w salonie to także możliwość natychmiastowej konsultacji z wyspecjalizowanymi personelem. Dobry salon dba o regularne doszkalanie swoich pracowników tak, by mogli jak najlepiej doradzić klientowi przy wyborze odpowiednich elementów wyposażenia pomieszczeń.

Wybieraj sprawdzone salony, posiadające dobrze wyszkolony personel, promujące lokalne, polskie marki. Pamiętaj, że planując urządzenie nowego wnętrza, wizyty w salonie nie możesz pominąć.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here