Dzisiaj smartfon to dla wielu ludzi podstawa w kontaktach, pracy, rozrywce, zdobywaniu informacji, czyli – innymi słowy, w wielu istotnych dziedzinach życia. Od lat znane i cenione są telefony zagranicznych marek. Kilka z nich wręcz zdominowało smartfonowy rynek. Niektórzy użytkownicy tak przywykli do konkretnej marki, że nie biorą pod uwagę nawet wypróbowania smartfonów innej produkcji.Okazuje się jednak, że coraz bardziej dostępne są polskie smartfony. Mogąc obserwować całymi latami doświadczenia obcych producentów, polskie firmy – a jest ich już kilka w tej dziedzinie – mogły już na początku określić, czego tak naprawdę oczekują od urządzenia osoby gustujące w telefonach typu smartfon.

Zwolennicy zagranicznych wyrobów na początku bardzo nieufnie odnieśli się do smartfonów sygnowanych markami polskich firm. Zarzucano im przede wszystkim, że są produkowane w krajach azjatyckich. Jednak – jeśli przyjrzeć się dokładniej, im bliżej dnia dzisiejszego, tym częściej można podobny zarzut postawić zagranicznym producentom smartfonów: sygnują swoją nazwą produkt złożony na przykład w Chinach, z części również wyprodukowanych często w Azji. W ten sposób powstaje często produkt dobry, wytrzymały i spełniający rosnące wymogi użytkowników.
Polskie smartfony powstają także w ten sposób, że ich producenci chcą sygnować swoją marką wyrób dobrej jakości, choć często tańszy od smartfonów wyprodukowanych przez firmę zagraniczną, o wieloletniej historii na rynku międzynarodowym.

Każda firma wprowadzająca na rynek nowy produkt, szczególnie z grupy opanowanej już przez kilka innych dominujących producentów, zdaje sobie sprawę, że musi podołać wysokim wymaganiom potencjalnych klientów. Często przywykli już oni do pewnego poziomu jakości, gwarantowanej przez dotychczas używanych produktów. Uświadomienie im, że także polskie smartfony mogą spełniać wysokie oczekiwania i prezentować sobą odpowiedni, ciągle rosnący poziom, bywa trudne. Zwłaszcza wśród tych, którzy twierdzą, że nie zmienia się dobrych przyzwyczajeń.
Z drugiej strony polskie smartfony mają już pewną grupę odbiorców, którzy są z nich zadowoleni i deklarują, że nie wrócą do innych, zagranicznych marek. To może być dowodem na to, że polski rynek smartfonów wciąż jeszcze daje szansę nowym, rodzimym producentom, którzy poważnie myślą o ustabilizowaniu i umocnieniu swojej pozycji w produkcji i sprzedaży smartfonów.
Smartfony to produkty, od których oczekuje się coraz więcej, a ich producenci, także polscy, szybko reagują na wyzwani.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here