Ploter laserowy

W branżach przemysłowych korzystanie z takich urządzeń jak plotery laserowe CO2 jest na porządku dziennym. Służące do wykonywania trwałych oznaczeń i grawerunków sprawdzają się w naprawdę wielu dziedzinach. Są też przydatne w firmach reklamowych oraz w drukarniach.

Jakie tworzywo?

Nowoczesne plotery laserowe CO2 na przykład https://www.kartier.pl/oferta/plotery-laserowe-co2 to urządzenia wyróżniające się wielofunkcyjnością oraz uniwersalnością. Mówiąc wprost, można ich używać na różnego typu tworzywie, począwszy od lekkiego papieru i tektury oraz materiału np. do ubrań, a skończywszy na kamieniu, granicie, cegle czy marmurze. Przeszkody nie stanowi również gabaryt samego tworzywa, a to dzięki temu, że większość ploterów jest przenośna i noże pracować w różnych warunkach. Nie ma więc znaczenia, czy oznakowanie ma być wykonane na delikatnej kartce papieru, ulubionej koszulce czy metalowej obudowie zegarka. Ploter laserowy bez problemu sprawdzi się w każdej z tych sytuacji, a oznakowanie będzie profesjonalne, widoczne i bardzo estetyczne.

Innowacyjne zastosowanie

Dzięki tej uniwersalności w znakowaniu, która w zasadzie nie zna żadnych granic w tworzywie i materiału, plotery CO2 znalazły szerokie zastosowanie w branżach przemysłowych. Oczywiście najpopularniejsze są małe urządzenia stosowane w agencjach reklamowych, w drukarniach, przy produkcji różnych gadżetów a nawet w jubilerstwie. Większe maszyny używane w cięższym przemyśle zwykle mają zastosowanie w znakowaniu towarów, elementów i części produkcyjnych w sposób trwały i niezniszczalny. Grawerunku bowiem nie da się usunąć tradycyjnymi sposobami – potrzeba do tego albo silnego kwasu, albo ich kompletnego zniszczenia, co finalnie niszczy i sam produkt.

Wytrzymałość urządzenia

Nowoczesne plotery laserowe mogą pracować bez przerwy dzięki zaawansowanemu systemowi chłodzenia. To on zapobiega przegrzaniu urządzenia przy długotrwałej pracy, a w razie wystąpienia problemów z systemem automatycznie je wyłącza. Plotery dwugłowicowe mogą dodatkowo pracować jednocześnie nad dwoma różnymi projektami, jeśli zostaną odpowiednio zaprogramowane.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here