Jak działa paralizator

Coraz częściej decydujemy się na zakup urządzeń, gwarantujących nam pomoc w przypadku nieprzyjemnych sytuacji – na przykład gróźb ataku ze strony innych osób. Dzięki posiadaniu takiego urządzenia przy sobie czujemy się znacznie bezpieczniejsi oraz pewni siebie. Dostępne na rynku produkty nadają się do noszenia w kieszeni, plecaku, czy torebce, dzięki czemu mogą pozostać zupełnie niezauważone przez potencjalnego napastnika. Przed przystąpieniem do zakupu warto jednak przemyśleć kilka najważniejszych kwestii – dowiedzieć się na czym polega mechanizm działania paralizatora oraz jakie względy bezpieczeństwa należy zachować w czasie jego używania.

Paralizator – gwarancja ochrony i poczucia bezpieczeństwa

Wiele osób, przystępując do zakupu paralizatora, zastanawia się na ile jest to urządzenie bezpieczne z perspektywy osoby dotkniętej jego działaniem. Warto poznać skutki działania paralizatora, które zależą przede wszystkim od czasu jego działania.

W przypadku jednosekundowego kontaktu, paralizator wywołuje krótki, ale niezwykle intensywny i nieprzyjemny wstrząs; mięśnie napastnika przenika skurcz, który wywołuje także uczucie strachu i paraliżu. W przypadku dłuższego kontaktu – trwającego do 3 sekund – wywołane skutki są bardziej odczuwalne. Napastnik odczuwa rozchodzący się ból w miejscu, do którego paralizator został przyłożony. Ponadto, pojawiają się uczucie oszołomienia oraz problemy z utrzymaniem równowagi, co może doprowadzić do upadku napastnika. Jeśli paralizator był uruchomiony przez czas do 5 sekund, konsekwencje mogą okazać się niebezpieczne dla życia napastnika. Co równie ważne, paralizator działający nieprzerwanie przez tak długi okres może ulec zepsuciu. Z tych powodów, nie zaleca się używania paralizatora przez kilka lub więcej sekund bez przerwy. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem w przypadku ataku będzie porażenie napastnika kilkoma krótko trwającymi impulsami.

Warto pamiętać o tej zasadzie, gdyż paralizator użyty w niewłaściwy sposób może doprowadzić nawet do śmierci osoby porażonej. Sytuacja taka zdarza się wyjątkowo rzadko i dotyczy przede wszystkim osób dotkniętych chorobami serca, z problemami z układem oddechowym lub chorych na epilepsję. Ponadto, nie należy stosować paralizatorów w przypadku osób starszych oraz kobiet ciężarnych.

Bezpieczeństwo używania paralizatora

Paralizatory są skonstruowane w taki sposób, aby uniemożliwić ich użytkownikom porażenie siebie samych. W zasadzie szanse, że podczas używania paralizatora zostaniemy porażeni my, a nie atakujący nas napastnik, są bliskie zeru.

Używając paralizatora, nie musimy koniecznie celować w odsłoniętą część ciała. Paralizator zadziała z identyczną skutecznością, niezależnie czy przyłożymy go bezpośrednio do powierzchni skóry napastnika, czy też do osłaniającej ją odzieży. Jedynym materiałem izolującym przed napięciem paralizatora jest guma. Należy jednak zauważyć, że produkowane ubrania gumowe są zdecydowanie zbyt cienkie, by uchronić przed działaniem tego urządzenia.

Paralizatory są zazwyczaj zasilane za pomocą prostych akumulatorów, możliwych do naładowania poprzez podłączenie ich do kontaktu. Czas pracy akumulatorów może być różny, zazwyczaj jednak wystarcza na kilka dłuższych serii porażenia. Należy jednak pamiętać, aby po każdym użyciu paralizatora podładować zasilające go akumulatory.

Na koniec warto zwrócić uwagę, że paralizatory wytwarzają napięcie w granicach od 20 000 V do 50 000 V. Jeśli urządzenia te są używane w granicach rozsądku, nie powinny powodować uszczerbku na zdrowiu u osób dotkniętych ich działaniem. Dzięki temu paralizatory są uważane za jeden z najskuteczniejszych środków samoobrony, wśród produktów dostępnych bez specjalnych zezwoleń.

[Głosów:5    Średnia:2.2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here