Czym różnią się kolejne wersje czytników Kindla?

W dzisiejszym świecie mamy dostęp do ogromnej ilości rzeczy, których wspólnym celem jest ułatwienie nam – ludziom – życia. Dzięki temu, że technologia tak bardzo ruszyła do przodu, a my idziemy za postępem i – co najważniejsze – nie boimy się go, otwiera się przed nami wiele możliwości.

Nie da się ukryć, że najbardziej postępowym urządzeniem był początkowo komputer. To właśnie on ułatwiał i ułatwia do dziś coraz bardziej wszystkie czynności, jakie wykonujemy. To dzięki niemu możemy zdalnie załatwić tak wiele różnych spraw. To on umożliwia nam podłączenie się do sieci internetowej i obsługę wielu rzeczy z domu. Możemy usiąść na fotelu z laptopem i zrobić zakupy w sklepie internetowym, zapłacić podatki, opłacić mandat, załatwić sprawę urzędową, a nawet studiować.

Technologia jest naszą przyszłością i nie powinno nas dziwić to, że jest jej tak dużo w naszym życiu i że praktycznie z każdych stron nas otacza. Dzięki niej nasze życie jest o wiele łatwiejsze i dzięki niej świat idzie coraz bardziej do przodu. To właśnie rozwój technologii spowodował to, że dziś nie jest dla nas problemem znaleźć pracę, którą możemy wykonywać w domu albo uczyć się, nie ruszając się w ogóle z kanapy.

Nie da się ukryć, że tym sposobem technologia zastępuje nam naprawdę wiele. Nie jest to niczym złym, bo człowiek sam w sobie zawsze dążył do ułatwienia sobie życia i uczynienia go naprawdę prostym, więc nie powinniśmy się tym martwić. Wielu z nas jednak nie docenia technologii. Uważa, że za moment ludzie nie będą w stanie znaleźć pracy, gdyż wszystkie wolne miejsca zajmą stworzone przez człowieka sztuczne inteligencje, znane jako roboty.

Już dziś przecież zdarza się nagminnie, że zastępują one ludzką pracę. To jednak również jest dążenie do ułatwienia sobie życia. Warto oszczędzać ludzką pracę tam, gdzie się da, by wykorzystać ją tam, gdzie jest naprawdę niezbędna. Oprócz tego typu obaw, występują również obawy o to, dokąd w zasadzie zmierza ludzkość.

Czy zamiana papieru na e-papier jest dobrym rozwiązaniem?

czytnik kindle

Ludzie zastanawiają się, czy to naprawdę dobry krok i obawiają się zamienić swoje ulubione książki, które mogą potrzymać w ręce i poczuć ich ciężar i zapach świadczący o tym, jak wiele przeszły i ile mają już lat, na coś co nie będzie czymś namacalnym, ale będzie mieściło się w pamięci jakiegoś urządzenia wielkości dużego smartfona.

Warto jednak zwrócić uwagę na pozytywne aspekty takiej sytuacji. Dzięki zamianie papieru na e-papier, oszczędzamy mnóstwo drzew, gdyż nie musimy wycinać ich, by otrzymać papier. Wyobraźmy sobie, jak wiele papieru trzeba do wydrukowania książki, a później przypomnijmy sobie, jak wiele tych książek jest na świecie. Czytniki pokazują, że technologia naprawdę może być czymś dobrym i sprawiać, że świat staje się lepszy.

Dziś ekrany nie są kojarzone tylko i wyłączenie z ludźmi, którzy są ślepi na wszystko inne i tępo wpatrują się w swoje telefony. Dziś urządzenia zastępują nam wszystkie rzeczy, które niegdyś musieliśmy ze sobą nosić. Dzięki czytnikom nie musimy marnować papieru i dźwigać dużą ilość książek. Kindle oferuje nam bardzo dużą ilość miejsca na nasze książki.

Kindle jest jednym z najczęściej polecanych i najbardziej rozpoznawalnych czytników na rynku. Wciąż pojawiają się coraz to nowsze jego wersje, ale…

Czym różnią się kolejne wersje czytników Kindla?

wersje czytników Kindla

Przede wszystkim warto wspomnieć, że pierwsze czytniki Kindle nie miały w sobie podświetlenia i dziś służą głównie ludziom, którzy nie mają wielkich wymagań i używają czytnika tak, jak książki. Z każdą kolejną premierą Amazon prezentował coraz to lepsze czytniki i tym sposobem dziś czytnik staje się powoli drugim tabletem. Pierwsze czytniki Kindle nie posiadały Bluetooth, nie były wodoodporne, a także nie były dotykowe.

Każdy jednak zawsze był w stanie łączyć się z naszą siecią przez Wi-fi tak, by umożliwić nam szybkie kupno książek, które nas interesują. Każdy z nich ma również możliwość przeglądania internetu, ale musimy pamiętać, że wciąż są to czytniki i nie posiadają one na tym dobrego procesora, by mogły wykonywać bardziej zaawansowane operacje.

Nie da się ukryć, że ogromnym przełomem był Kindle Paperwhite 2, który wprowadził wiele dodatkowych funkcji i ułatwił czytanie książek na e-papierze jeszcze bardziej. W końcu nie trzeba było używać dodatkowego oświetlenia, a nasze oczy wcale dodatkowo nie były zmęczone zamontowanym delikatnym oświetleniem LED, które zostało wprowadzone.

Czytniki Kindle zmieniały się i zmieniać się będą wciąż, dlatego warto na bieżąco śledzić wszystkie zmiany i wybrać swój wymarzony czytnik.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here