W dzisiejszych czasach coraz większą uwagę skupiamy na sprzętach elektronicznych. Teraz dużą rolę w naszym życiu odgrywają telefony komórkowe, komputery, laptopy i tablety. Można powiedzieć, że te sprzęty nie tylko służą nam do komunikacji między sobą, ale również do pracy. Od czasu powstania usług internetowych sprzęty komputerowe stały się coraz bardziej popularne. Zaczęto produkować sprzęty o dużo nowszej technologii. Od tego czasu telefony, komputery, laptopy czy tablety służą nam do pewnego rodzaju rozrywki. Spędzamy przy tym coraz więcej naszego wolnego czasu. Powstaje coraz więcej portali bądź aplikacji, które nas interesują.

Jak wiadomo komputery, laptopy i telefony są już na rynku od wielu lat i z roku na rok są one coraz bardziej unowocześnianie. Najpóźniej na rynku znalazł się tablet. Żeby stwierdzić, czy sprzęt będzie nam przydatny powinniśmy najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie co to jest tablet? Generalnie tablet wiąże ze sobą cechy komputera bądź laptopa i telefonu. Tablet najprościej mówiąc to przenośny komputer o wymiarach większych niż telefon komórkowy, jego główną cechą, tak jak w przypadku smartfonów, jest posiadanie dotykowego ekranu.

Jeżeli chodzi o historię tabletów, to pierwszy powstał w latach 60-siątych, ale znacznie różnił się od tabletów, które posiadamy obecnie. Dopiero w 1988 roku powstał tablet, który posiadał dotykowy ekran, ale był obsługiwany rysikiem. Dopiero w późniejszych już latach został opracowany tablet z dotykowym ekranem, który mogliśmy obsługiwać bez rysika. Największą popularność tablety zdobyły dopiero w 2010 roku.

W tym czasie Apple wprowadziło iPada.

W dzisiejszych czasach ze względu na zwiększające się powstawanie konkurencji, na rynek wprowadzane są różne rodzaje tabletów. Najbardziej popularnym i w sumie pierwszym rodzajem jest tablet typu full size. Są to tablety o największym rozmiarze, ale także jednocześnie o największych parametrach. Te urządzenia posiadają ekran większy niż 9 cali. Kolejnym rodzajem są mini tablety, które charakteryzują się mniejszym rozmiarem od pierwotnej wersji oraz mniejszymi parametrami. Ich standardowa wersja ekranu to 7 cali.

Następnym tabletem jest transformer, charakteryzuje się tym, że można podłączyć do niego klawiaturę qwerty, co w efekcie upodabnia tablet do laptopa. Ostatnim rodzajem tabletów jest phablet. jest zwykle w rozmiarze 5 cali. Często do tego urządzenia dodawany jest rysik co upodabnia phablet do palmtopów. Jak widać na przestrzeni czasów powstaje coraz więcej tabletów i z roku na rok są one coraz bardziej unowocześniane.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here